Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előztél már úgy, hogy veszélye...

Előztél már úgy, hogy veszélyes helyzetbe kerültél?

Figyelt kérdés
Egyenes út, előttem kisteherautó, 90-el lehetne menni ő megy 40-50-el. nem jön semmi szemből na mondom megelőzöm, elkezdem előzni erre ő is elkezd gyorsítani, 110-el előztem meg végül szemből pedig jöttek. dudáltak mindketten, hiba volt megelőzni de nem kellett volna neki biztosítani az előzésemet?? miért kell gyorsítani ha látja, hogy előzök??? nagyon megijedtem, soha többé nem előzök, inkább megyek 50-el mostantól.
2020. dec. 24. 08:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
80%

A pozitív megerősítéssel az a baj, hogy ha megleckézteted az ilyen illetőt, akkor csak elodázod a bajt. Az ilyen ember ugyanis nem vesz vissza, hanem még frusztráltabbá válik, és még inkább bizonyítani akar - önmagának.


Esélyes, hogy néhány perc múlva egy még veszélyesebb manőverbe kezd valahol máshol.


Engem rendszerint olyanok előznek meg padlógázzal, akik lekanyarodnak a következő lehajtónál. Csak mosolyogni szoktam rajtuk, hogy vajon kinek csinálják a műsort?

2020. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
57%

Soha. SOHA de SOHA nem előzünk úgy, hogy veszélyhelyzetbe kerülünk mi magunk vagy más közlekedők! Aki ilyenbe belemegy az tegye félre a jogsiját és vegyen pótórákat az autósiskolában. Nem szégyen!


Boldog Karácsonyt!

2020. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
18%

31

Dehogy leckéztetés. Csak úgy teszek, mintha ott se volna. Folytatom azt, amit addig csináltam, nélküle. Azaz, a gyorsítást, amiről ő már akkor is tudott, amikor előzni kezdett.

Lehet, hogy most éppen ideges lesz, de ha más felelős sofőrökkel is így jár, és azok se adják alá a lovat, akkor pár ilyen eset után leszokik a dologról, mert már nem lesz benne biztos előre, hogy úgyis benyal neki az a hülye, aki nem padlógázzal gyorsít.

2020. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
72%

#33

Dehogy szokik le róla. Az ilyen ember alacsony önbecsülését csak tüzelik ezek az esetek. Aki figyelmet akar, az mindenáron ki fogja harcolni!


A benyalásról meg annyit, hogy akkor benyalás, ha Te annak érzed. Én nem érzem benyalásnak, csak szánom az ilyen embereket, mert nagy fájdalmat kompenzálnak az utakon.

2020. dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

Szép és jó, amit egyesek írnak, hogy nem fékeznek kikanyarodás után, ha elkezdik előzni, csakhogy a KRESZ kimondja, hogy tilos gyorsítani, ha éppen előznek. Nem véletlen.


Semmibe nem telt volna a kistehernek arra az 5 másodpercre elvennie a lábát a gázról, majd elkezdeni/folytatni az 50-ről gyorsulást. Ezt a helyzetet egyértelműen ő teremtette, mert neked előzéskor nem kell azzal számolni, hogy majd nyom egy padlógázt, hogy jól megszivasson.

2020. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
64%
Nem szerencsére.
2020. dec. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer fèlig.

Megàllóba megàllt a busz, nem öbölben hanem a sàvba.Zàró vonal nem volt.. Senki nem jött szembe. Index indulàs, majd fèk.Közelben volt egy kanyar, onnan jött ki egy autós. Majd visszatolattam, ès megvàrtam hogy elinduljon a busz.A szembejövő autó 50 m re volt, nem volt veszèlyes, csak kellemetlen. Sose kezdek olyan előzèsbe, amiből tudom hogy negatívan jöhetek ki. Ez is vèletlen volt, mivel ismeretlen tàj, nem tudtam, hogy ott egy kereszteződès van.

2020. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!