Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előztél már úgy, hogy veszélye...

Előztél már úgy, hogy veszélyes helyzetbe kerültél?

Figyelt kérdés
Egyenes út, előttem kisteherautó, 90-el lehetne menni ő megy 40-50-el. nem jön semmi szemből na mondom megelőzöm, elkezdem előzni erre ő is elkezd gyorsítani, 110-el előztem meg végül szemből pedig jöttek. dudáltak mindketten, hiba volt megelőzni de nem kellett volna neki biztosítani az előzésemet?? miért kell gyorsítani ha látja, hogy előzök??? nagyon megijedtem, soha többé nem előzök, inkább megyek 50-el mostantól.
2020. dec. 24. 08:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
28%

az előzést minél előbb be kell fejezni


ha te normálisan előztél, akkor nem kéne hogy számítson, hogy egy kisteher rágyorsít


vissza kell rendesen kapcsolni, és nyomni a gázt

2020. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%

Ha látod hogy szembe jönnek akkor minél előbb vissza kell sorolnod.

Amúgy nagy tuskó volt a teherautós ha ilyet csinált, de attól még 100% téged vontak volna felelősségre ha baleset lett volna.

2020. dec. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy engem. Jó tapasztalat volt, lényeg, hogy hazaértem épségben és tanultam az esetből. Friss a jogsim amúgy, 3 hónapja vezetek.
2020. dec. 24. 08:59
 4/37 anonim ***** válasza:
22%
Menj 50-el.
2020. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
8%
Lehet, hogy azért gyorsított, mert akkor kanyarodott ki az útra és amúgy is ment volna gyorsabban. Egyszer engem is előztek úgy, hogy amúgy is elindultam, szépen gyorsultam fel, csak ha az én autóm nem túl erős, közben elkezdtek előzni. Csak miatta nem fogok fékezni
2020. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó: Mot érdekel engem az a lúzer sofőr, aki akkor kezd előzni, mikor látja, hogy gyorsítok? Ne nevettess mar :)
2020. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Legfontosabb a biztonság. Így nem gyorsítok rá, amikor előznek, és nem előzök olyat, aki rágyorsít, csak akkor, ha kilométerre látom, hogy nem jön szembe senki.


Természetesen én is csináltam már meredek dolgokat elmúlt 18 év vezetés során, de mindegyikből igyekeztem tanulni valamit.

2020. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
9%

#7-es, látod, tényleg nem tudod magadról. :-)

De ilyenkor attól félsz, hogy később már nem leszel képes visszaelőzni? Vagy mi miatt érzed szükségét, hogy veszélyeztesd az életét? Ennyire beleszarsz?

2020. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
Hibás lett volna a teherautós is mert mindent meg kell tenni annak érdekében hogy egy baleset helyzet elkerülhető legyen. A ragyorsìtàssal a sofőr nem pont ezt a magatartást tanúsította.
2020. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

8.as mesélsz párat?

Utóbbi 3 hónapban ez a 2. meredek dolog ami nekem volt.

Első: lefulladtam nagyon meredek úton, hátragurultam de szerencsére a mögöttem lévőbe nem gurultam bele...tanultam belőle és ebből az esetből is

2020. dec. 24. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!