Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előztél már úgy, hogy veszélye...

Előztél már úgy, hogy veszélyes helyzetbe kerültél?

Figyelt kérdés
Egyenes út, előttem kisteherautó, 90-el lehetne menni ő megy 40-50-el. nem jön semmi szemből na mondom megelőzöm, elkezdem előzni erre ő is elkezd gyorsítani, 110-el előztem meg végül szemből pedig jöttek. dudáltak mindketten, hiba volt megelőzni de nem kellett volna neki biztosítani az előzésemet?? miért kell gyorsítani ha látja, hogy előzök??? nagyon megijedtem, soha többé nem előzök, inkább megyek 50-el mostantól.
2020. dec. 24. 08:32
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
7-es* nek szólt, hogy mesél e párat
2020. dec. 24. 09:40
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
8-as: szimplán nem fogom azért megváltoztatni a helyzetet, csak mert képtelen kivárni azt a 20 másodpercet, amikor már mindenki egyenesen és egyenletesen megy. Mondjuk szerencsére nem sok ilydn tanulni nem tudó próbált meg így előzni, de gondolom te is ilyen vagy, azért véded őket annyira. Megmondanád, hogy mi olyan sürgős, hogy egy láthatóan gyorsitó autót akarsz megelőzni és miért neked áll feljebb, csak mert miattad nem lassít vissza, hanem folytatja az eltervezett manővert?
2020. dec. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Ritka, de van olyan sofőr aki szívja a véred 50-el és amikor előzni próbálsz elkezd gyorsítani. Azt kell megtanulnod hogy csak akkor előzz ha teljesen belátható az út. Általában ezek egyenes, emelkedőmentes útszakaszok minél kevesebb rácsatlakozó mellékúttal.
2020. dec. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
12-es igazad van, gyorsító autót tényleg hülyeség volt elkezdeni de ha már látja, hogy előzik akkor picit elvehetné a gázról a lábát. Nem azt mondom, hogy az ő hibája volt, mert az enyém de veszélyesen jött ki így. Mindegy tanultam belőle, senki se sérült meg, baj se lett csak az én idegállapotomnak :D
2020. dec. 24. 09:47
 15/37 anonim ***** válasza:
0%
Azt is kimondja a KRESZ, hogy más autóst direkt nem szabad lassításra kényszeríteni, Ez már pedig az
2020. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

Lehet menőzni az utakon, meg leszarni a másikat, hogy "aki hülye, haljon meg"... de én úgy állok hozzá, hogy mindenkit hazavár a családja, és ha tehetem, segítek neki, hogy megússza a saját hülyeségéből bekövetkező vészhelyzeteket is.

Nekem ez a fontosabb.

2020. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Beviz Elek ***** válasza:
88%

#15

Ez így pont nincs benne. Amire te gondolsz hogy tilos az indokolatlan akadályozás, zavarás. Az hogy te épp kikanyarodtál és/vagy lassan gyorsítasz emiatt valaki megkezdi az előzésedet, nem számít indokolatlan akadályozásnak/zavarásnak.


Azt viszont kimondja a KRESZ, hogy ha valaki megkezdte az előzésedet akkor segítened kell a befejezését és nem gyorsíthatsz.

2020. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
86%

Emberek... Tényleg akkora jelentősége van annak, hogy ki halad elöl, hogy érdemes bármennyit is kockáztatni?


Ha elém kikanyarodnak, felveszem a tempóját és ha túl lassú fél perc múlva is, megelőzöm. Ha én kanyarodok ki más elé és elkezd engem előzni, nem gyorsítok ki. Minek? Ha nem elég a ő tempója később, majd visszaelőzöm. Ennyi ez. Hagyjuk egymást élni, nem bonyolult dolog.

2020. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
83%
Persze, sokszor előfordult a majdnem 20 év alatt. Szépíthetném én is itt a dolgokat, mint a többiek, hogy sosem léptem túl az 51et faluban, de nem így van.
2020. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
75%
Jaja, 85-el ment a kamion , gondoltam megelőzöm , nyomtam a gázt, erre letiltott a kocsi, nem ment gyorsabban mint 90km/h szdmből már jöttek mögöttem is volt egy autós aki előzte volna a kamiont fogtam leállítotam a kocsit majd újraindítottam vissza 3 padlógáz és közben villogtam annak aki jött szemből mert mivel egyterűvel voltam nem láthatta. Fékezett, dudált , de befért a autós utána megálltam kicsit megnyugodni. Mint kiderűlt a légtömegmérőre kötötte a szerelő a nappali fényt és az miatt tiltott le a kocsi. Még jó, hogy eszembe volt ha újraindított akkor talán jó. A 110 lovas tdi..
2020. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!