Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előztél már úgy, hogy veszélye...

Előztél már úgy, hogy veszélyes helyzetbe kerültél?

Figyelt kérdés
Egyenes út, előttem kisteherautó, 90-el lehetne menni ő megy 40-50-el. nem jön semmi szemből na mondom megelőzöm, elkezdem előzni erre ő is elkezd gyorsítani, 110-el előztem meg végül szemből pedig jöttek. dudáltak mindketten, hiba volt megelőzni de nem kellett volna neki biztosítani az előzésemet?? miért kell gyorsítani ha látja, hogy előzök??? nagyon megijedtem, soha többé nem előzök, inkább megyek 50-el mostantól.
2020. dec. 24. 08:32
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
:O
2020. dec. 24. 10:55
 22/37 anonim ***** válasza:
36%

20as

Nincs olyan régebbi 1.9 TDI, aminél ne jönne elő legalább egyszer ez a letiltás dolog, a lehető legszarabb pillanatban.

2020. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Bevizelek: de, pont ez az indokolatlan akadályozás, semmi nem kötelez, hogy miatta lassítsak. Nem is teszem. Vissza tud sorolni mögém, ha képtelen volt felmérni, hogy nem tud megelőzni
2020. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer, egy kamiont. Hasonló helyzet, rágyorsított amikor kimentem. Ebből tanultam, a következő autóm jóval erősebb motorral szerelt lett...
2020. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
36%

#23

"Bevizelek"


Ott is tartasz kb. fejben.

2020. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%
Jól megmondtad, anyukádnak is beárultál, hogy vkit a nevén szólítottam? :) Szerintem olvasgassd egy kicsit sa kreszkönyvet, hátha tanulsz is vmit, es nem maradsz másokat is vezélyeztető béna sofőr és nem előzgetsz úgy, mint egy analfabéta
2020. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%

Hajjaj, sokszor volt már az évek során. Saját kocsikkal is, cégesekkel is.

Vagy én voltam hülye (azt hittem, többet bír az autó, amivel éppen vagyok, és be tudom fejezni az előzést időben), vagy a másik volt hülye (rágyorsított, ezzel jópárszor fogsz még találkozni), vagy éjszaka alig tudtam visszasorolni az előzendő autó mögé, amikor rájöttem, hogy nem egy motor jön szembe a sötétben, hanem egy kiégett bal fényszórós autó. Meg ilyenek.

Az rendszeres, hogy lakott területet elhagyva (ahol általában 10-zel megyek gyorsabban a megengedettnél) gyorsítok, aztán a mögöttem haladó közmondásos BMW-s, Audis (vagy egyéb barom) úgy dönt, hogy ő majd jól legyorsul, aztán előzni kezd. Én meg úgy szoktam dönteni, hogy ő jól láthatta, hogy épp gyorsítok, ennek tudtával kezdett engem előzni, tehát ne várja el tőlem, hogy majd a kedvéért lassítani fogok. Csak akkor viselkedem jó nyusziként, ha tényleg kezd veszélyessé válni a helyzet a számára. Mindannyiunk felelőssége, ha az ilyen legyorsulós ember mindig csak pozitív megerősítést kap, és az utak királyának érezve magát, megöl valakit.

De amúgy ha ilyen esetbe keveredik az ember, hogy előz valakit, és már nagyon jönnek szembe, nem szabad soha ráfékezni és visszasoroláson gondolkodni, mert az esetek túlnyomó többségében az előzött is rá fog fékezni, amikor már forró a helyzet (félti az autóját), és a végén ott maradsz két tűz között. Ha esetleg nagy fekete autót előzöl, akkor sorolj vissza mögé. Minden más esetben, ha megítélésed szerint nem főállású bunkó nyomja ott a jobb oldaladon, akkor inkább toljad neki, amit bír a verda, és elé sorolj be. Aztán ha te voltál hülye, nem ő gyorsított rá, akkor jelezz, hogy bocsesz. Ha meg ő volt a hülye, segíts neki ablakot mosni, hátha ez volt a problémája, hogy nem látott ki jól a szélvédőn.

Az eddigi válaszok alapján biztos le leszek pontozva, pedig a dolog működik, a 32 év vezetés alatt még egy koccanásom se volt ebből a módszerből.

2020. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

"Csak akkor viselkedem jó nyusziként, ha tényleg kezd veszélyessé válni a helyzet a számára. Mindannyiunk felelőssége, ha az ilyen legyorsulós ember mindig csak pozitív megerősítést kap, és az utak királyának érezve magát, megöl valakit."


Új fejlemény, hogy ha engeded besorolni magad elé a felelőtlent, különben bajba kerülhet, az nyusziként való viselkedés.

Akkor legközelebb majd makogok is hozzá. :)


A baj az, hogy a mások megleckéztetése nagyon gyakran fajul balesetté. Meg úgysem működik. Az ilyen ember nem vesz vissza, sem pozitív, sem negatív megerősítés után sem.


Számomra még az ő biztonságuk is fontosabb, mint az, hogy ki mit gondol rólam.

2020. dec. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%
én nem dudálok, nem integetek, hanem parkettáig nyomom..persze tudom, mit tud az autóm...ennek ellenére előfordult, hogy egy jóval erősebb autót előzve ő is gyorsított..nos fékeztem, és visszasoroltam...nem dühöngtem, mert nincs érelme.
2020. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
36%

28

Próbáld már értelmezni azt, amit idéztél.

Pont azt írtam, hogy nem veszélyeztetem az ilyen barmot se.

2020. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!