Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autóskamera felvétele ér...

Az autóskamera felvétele ér valamit jogi szempontból, ha baj történik és bizonyítékként használnám?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy ilyen menetrögzítőt, de ha semmit nem ér, hanem csak youtube-os kommentháborút lehet produkálni vele, az nekem felesleges és akkor nem veszem meg: [link]

Kérdés, hogy egy büntetőfékezésnél vagy vitatott esetnél van értelme a felvett bizonyítéknak vagy a rendőrség sza**i fog rá? Nővérem szerint lesz**ják a felvételeket és felesleges pénzkidobás. Mi a tapasztalatotok és mit javasolnátok nekem?



2020. dec. 14. 14:14
1 2
 1/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
Bizonyos esetekben figyelembe veszik pl büntetőfék és társai
2020. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Bírói mérlegelés tárgya, újságcikkek alapján figyelembe szokták venni a bíróságon.
2020. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred rosszul gondolja.

Elég sok esetben figyelembe veszik.

2020. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sok esetben figyelembe vehető bizonyítási eljárás során .
2020. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De igen, figyelembe szokták venni. Egy ügyben, amiben én is dolgoztam, legutóbb emiatt (menetrögzítés) változott a kimenetele, vagyis elengedése.
2020. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És akkor érdemes megvennem ezt a típusú Xiaomi kamerát? Illetve szükséges hátulra is vagy az már nem lényeges?
2020. dec. 14. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kimondottan a menetrögzítő kamerákra nincsen szabályozás itthon, így az általános szabályokat kell alapúl venni.

Adatvédelmi szempontból magáncélra rögzítheted és felhasználhatod. Illetve a hatóság részére átadhatod a felvételeket.

Elvileg biztosítónak történő kiadás már lehet problémásabb adatvédelmi szempontból, hoszen az nem hatóság. De gyakorlatban nem szokott probléma lenni ebből. Viszont mivel a legtöbb esetben nem a biztosító dönt, így 99% lényegtelen is. A rendőrnek oda adhatod. Bíróságon felhasználhatod (azt a bíró dönti el nyílván hogy figyelembe veszi-e).


Annyi hogy elvileg netre nem teheted ki olyan formában hogy a videó szereplői egyértelműen beazonosíthatóak legyenek. Ez ugye akkor lehet problémás ha egy cserbenhagyás után pont a beazonosítás lenne a cél. Viszont azt látjuk hogy a bírósági gyakorlat ezekben az esetekben túlnyomó részt korlátozza a felvételen szereplő egyén személyhez fűződő jogait társadalomvédelmi szempontból és a sértett méltányolható és jogos érdeke érvényre jutása érdekében.

Plusz aki cserben hagy az nem jogász lesz, és a tapasztalat azt mutatja hogy bizony nem fogja perre vinni hogy miért tetted ki facebookra ahogy épp cserben hagyott. Így nem aggódnák ezen.

2020. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 terminator9000 ***** válasza:
100%
Én 15k ért vettem olyat ami 1080p30 al vesz fel 170 fokban(csak ugye kell nagy sd kártya is bele),nezz szét árukeresőn tuti találsz olcsóbbat jobbat
2020. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jók a Xiaomi kamerák, nekem egy régebbi Yi van.

A hátsót külön extraként kell megvenned, ott van alatta.


Szerintem is elég egy olcsóbb, ami tud 1080p 60fps-t.


SD kártyát is kell venne pluszban hozzá. Abból olyat, ami 10-es besorolású, gyorsan tud írni. SanDisk jó ár/érték.

2020. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy balesetem ahol bizonyítékként használták fel a kamerafelvételt. :)
2020. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!