Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek akkor, ha már...

Mit tegyek akkor, ha már bőven átléptem a sebességkorlátot, de még mindig olyan közel jön mögöttem valaki, hogy a motorháztetőt sem látom?

Figyelt kérdés

70-es tábla. Én megyek mendegélek 68-al. Mert páros számra lehet beállítani a tempomatot. Megjelenik mögöttem egy ki kék seat. Olyan közel jött basszus, hogy nemhogy a fényszóróit nem láttam a renault meganeból, hanem a motorháztetőt se. Hát basszus, ilyen nincs.

Nagyon keskeny a sáv, és dupla záróvonal van. Szemben dupla sáv. Egy gyorsítósáv jelenik meg jobbról, utána azonnal egy újabb 70-es tábla, az újonnan becsatlakozóknak. NEM FOGOK gyorsabban menni, annyit megengedtem magamnak, hogy 75-re felgyorsítok, max ha megbüntetnek egy tízes belefér.

De semmi. Párszor már kivert a víz, azt hittem belémjön amikor hirtelen megindult közelebb.



Ő kivág elém a záróvonalon és mit csinál? Még rámhúzza a kormányt. Hát baz+ én akkor gyorsan visszapillantó és beletapostam a fékbe.

Ő szinte azonnal eltűnt, a következő kanyarban már nem is láttam. Visszaálltam 68-ra.



18 vagyok fiú, 6 hónapja van meg a jogsim. (amúgy faterom kocsija a renault) Hát a szívem megállt. Ilyen nincs. 70-es táblánál 75 is levillog, és rámhúzza a kormányt. Na szép.

Miért nem legális a büntetőfékezés? igazán meg lehetett volna azt csinálni, hogy én elkezdek lassítani, aztán rájön, hogy nem, hogy gyorsabban nem fog tudni menni, még lassítják is.

Ilyen helyzetekben mindig az kapja a csekket akit tolnak hátulról.


2020. dec. 12. 23:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem sedanod van, a hátsó ablakmosás-törlés csodákat tesz. A hátsó ködlámpa is jó. Ha ezek nem hatnak, szokott jönni a kettőt visszakapcsol, motorfék. Ilyenkor mindegyik elkezdi félteni az elejét.
2020. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Azért vicces, hogy 6 hónapos jogsival osztod itt az észt! Ha ennyire nem bírod a stresszt, minek vezetsz? Továbbra is azt mondom, rakd ki a T betűt, én például őket direkt jobban kikerülöm, hogy ne ijedjenek meg.


De már ne haragudj, de ez a rinyálás, amit levágsz... Ennél lesznek ám még durvább helyzetek is, ez ezzel jár.

2020. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Láthatóan fogalmad sincs a vezetésről.
2020. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk kinn van egy matrica a hátsó ablakon az "intel inside" mintájára

"koleka inside" szöveggel. (google a barátod) ;)

Úgy vettem észre, van, aki megérti, hogy lakott területen kívül 70-nél többet nem vagyok hajlandó "repülni".

Én ráérek. Aki siet, visszadug egyet, és kikerül. (#2 voltam)

2020. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

22: ja, mert a 6 hónapo és 6 éves jogsi között annyi a különbség. Képzeld akiknek friss a jogsijuk sojjban tudják a kreszt.


De nem tudom ez hogy jön ide? Te is tipikus paraszt vagy, aki nem bírja elviselni, ha egy fiatal ül a volánnál. ismerem a fajtád.

Ki mondta, hogy nem bírom a stresszt? Tudod elég fura, hogy bekockáztatok egy büntit csak azért, mert egy f*sz elkezd tolni.

2020. dec. 13. 17:35
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a paraszt fiacskám. Kérdezd csak meg anyádat.


Majd 5 és fél év múlva észre fogod venni, milyen a 6 éves jogsi.


Talán nem tetszik a stílusom, de te meg az a tipikus új generációs köcsög kis senkiházi vagy, aki semmit nem látott még az életből, de óriási a pofád.

2020. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ne szabálytalankodj és kész.
2020. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!