Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek akkor, ha már...

Mit tegyek akkor, ha már bőven átléptem a sebességkorlátot, de még mindig olyan közel jön mögöttem valaki, hogy a motorháztetőt sem látom?

Figyelt kérdés

70-es tábla. Én megyek mendegélek 68-al. Mert páros számra lehet beállítani a tempomatot. Megjelenik mögöttem egy ki kék seat. Olyan közel jött basszus, hogy nemhogy a fényszóróit nem láttam a renault meganeból, hanem a motorháztetőt se. Hát basszus, ilyen nincs.

Nagyon keskeny a sáv, és dupla záróvonal van. Szemben dupla sáv. Egy gyorsítósáv jelenik meg jobbról, utána azonnal egy újabb 70-es tábla, az újonnan becsatlakozóknak. NEM FOGOK gyorsabban menni, annyit megengedtem magamnak, hogy 75-re felgyorsítok, max ha megbüntetnek egy tízes belefér.

De semmi. Párszor már kivert a víz, azt hittem belémjön amikor hirtelen megindult közelebb.



Ő kivág elém a záróvonalon és mit csinál? Még rámhúzza a kormányt. Hát baz+ én akkor gyorsan visszapillantó és beletapostam a fékbe.

Ő szinte azonnal eltűnt, a következő kanyarban már nem is láttam. Visszaálltam 68-ra.



18 vagyok fiú, 6 hónapja van meg a jogsim. (amúgy faterom kocsija a renault) Hát a szívem megállt. Ilyen nincs. 70-es táblánál 75 is levillog, és rámhúzza a kormányt. Na szép.

Miért nem legális a büntetőfékezés? igazán meg lehetett volna azt csinálni, hogy én elkezdek lassítani, aztán rájön, hogy nem, hogy gyorsabban nem fog tudni menni, még lassítják is.

Ilyen helyzetekben mindig az kapja a csekket akit tolnak hátulról.


2020. dec. 12. 23:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

És az nagyon jól van így. Különben minden sértett majom büntetőzne.


Én ilyenkor a helyedben motorfékkel visszalassulnék negyvenig, hogy vegye észre magát. Vagy szoktam néha úgy "fékezni", hogy csak megpöccintem a pedált, tehát igazi fékezés nem történik, de a lámpát már felvillantja. Elég szokott lenni. Ha ebből sem ért, akkor elakadásjelző, ködlámpa, duda is mehet.

2020. dec. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szépen el szoktam kezdeni lassítani, nem büntifékezni. Elengedem a gázt, visszakapcsolok, kb. 40-ig, ahogy #1 írja. Csak észbekap, és otthagy a fenébe. Még a jobb indexet is kirakom, jelezve, hogy kotródjon mögülem. Eddig nemigen akartak leszorítani.

Ja, de. Egyszer.

Csak akkor nem a kisautóval voltam (ami szintén egy Megane :) ), hanem egy IK 256-ossal. Próbálkozott, hagytam magam, megálltunk... és 30-an szálltunk ki meggyőzni őt. :D

2020. dec. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%

70-es táblánál azért nem kell besz*rni a 80-tól sem. Főleg, hogy az órák felfelé csalnak. Viszont, ha végig ennyire a seggedben jött, akkor le kellett volna lassítani 50-re vagy 40-re, közben jobbra indexelve kihúzódni egészen szélre. Ha erre nem előz meg, akkor pedig vészvillogóval lehúzódsz és megállsz.

Nekem amúgy már annyiból is szokták venni a lapot, hogy előzzenek meg, ha csak elkezdek tartósan jobb szélre kihúzódni. Mondjuk nekem is általában sietős, szóval ritkán kerülök ilyen helyzetbe, de azért mindig előkerül egy-két vérbeli száguldozó, akiket jobb elengedni.

2020. dec. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
1%

Jaj, már azt hittem én vagyok, de én nem húzom rá a kormányt senkire, nekem egy bajom van, egyterűm van és mindenkihez közel megyek mert átlátok felette, lényeg amiért csinálom, kanyargós úton lakok, kevés időt töltenék a szembe sávba viszont sietek ha közel megyek és szabad a pálya visszaváltok és az a 1 sec lassulás elég helyet hagy kikerűlni majd minimális idő mire visszatérek a sávba. Ez a lényege. Megpróbálok róla leszokni, ígérem.


Ez viszont egy türhő paraszt volt és jól lereagáltad, rendőrök civil autóval szoktak ilyet csinálni, gyorshajtásra késztetnem majd bünti. Egyszer kamerát tartva jött mögöttem egy Skoda én inkább lassítottam.

(Legyen nálad gázspray. )

2020. dec. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
15%
Én ezen sose stresszelek. Ha belém jön úgyis ő a hibás.
2020. dec. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5: hát kösz. B*sszam el a napom a koccanással, plusz a szervíz miatt apámnak ne legyen kocsija, akár két hétig? Jó sok időd lehet, ha ilyet megengedhetsz magadnak :)


Arról nem is beszélve, hogy milyen idegállapotban lehet az, aki nincs tisztában a fizikával.


Párszot átfut az agyamon, hogy ha a tolatóradar szerint 18 centi van a két kocsi között, akkor ha én leszállok a gázról és motorfékkel lassulok mennyi idő alatt venné észre, hogy összeért a két kocsi. Vagy ha én beleállok a fékbe, akkor menynire kenődne fel hátul

2020. dec. 13. 02:23
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
6: Észre fogja venni, ha lassulsz. Fékkel is, de fék nélkül is. A hirtelen fékezést viszont kerüld, ha nem indokolt, mert azzal előlépsz büntetőfékezővé, és azt manapság egyre lelkesebben büntetik.
2020. dec. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell keménykedni, elengeded a gázt és finoman lelassulsz annyira, hogy az általa választott követési táv biztonságos legyen.
2020. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le a gázról, ha beléd megy az ő hibája.....
2020. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony nem húztam volna félre a kormányt, ha belém jön belém jön, ha lelép legalább majd felelhet segítségnyújtás elmulasztása miatt is.
2020. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!