Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek akkor, ha már...

Mit tegyek akkor, ha már bőven átléptem a sebességkorlátot, de még mindig olyan közel jön mögöttem valaki, hogy a motorháztetőt sem látom?

Figyelt kérdés

70-es tábla. Én megyek mendegélek 68-al. Mert páros számra lehet beállítani a tempomatot. Megjelenik mögöttem egy ki kék seat. Olyan közel jött basszus, hogy nemhogy a fényszóróit nem láttam a renault meganeból, hanem a motorháztetőt se. Hát basszus, ilyen nincs.

Nagyon keskeny a sáv, és dupla záróvonal van. Szemben dupla sáv. Egy gyorsítósáv jelenik meg jobbról, utána azonnal egy újabb 70-es tábla, az újonnan becsatlakozóknak. NEM FOGOK gyorsabban menni, annyit megengedtem magamnak, hogy 75-re felgyorsítok, max ha megbüntetnek egy tízes belefér.

De semmi. Párszor már kivert a víz, azt hittem belémjön amikor hirtelen megindult közelebb.



Ő kivág elém a záróvonalon és mit csinál? Még rámhúzza a kormányt. Hát baz+ én akkor gyorsan visszapillantó és beletapostam a fékbe.

Ő szinte azonnal eltűnt, a következő kanyarban már nem is láttam. Visszaálltam 68-ra.



18 vagyok fiú, 6 hónapja van meg a jogsim. (amúgy faterom kocsija a renault) Hát a szívem megállt. Ilyen nincs. 70-es táblánál 75 is levillog, és rámhúzza a kormányt. Na szép.

Miért nem legális a büntetőfékezés? igazán meg lehetett volna azt csinálni, hogy én elkezdek lassítani, aztán rájön, hogy nem, hogy gyorsabban nem fog tudni menni, még lassítják is.

Ilyen helyzetekben mindig az kapja a csekket akit tolnak hátulról.


2020. dec. 12. 23:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Rakd ki a T betűt, és nem fognak így kezelni az úton.
2020. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
70-es táblánál 90-től büntetnek egyébként...
2020. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

#11: Nagyon naiv vagy. Aki ilyet csinál annak a T betű csak olaj lesz a tűzre.

#12: Nem kéne hülyeségeket terjeszteni. +15 km/h a közig bírság határa, de alatta is kaphatsz szabálysértésit, ha megállítanak.

2020. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
56%
#11 Mikor még jártam tanfolyamra, az oktató mesélte hogy a tanulóautók tetején lévő jelzést is semmibe veszik az agresszív sofőrök, egy sima T-betűs matricát pedig még annyira sem.
2020. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
#12 Hülyeség. +15 km/h-tól büntetnek, plusz ha helyszíni bírság akkor akár 73-tól is.
2020. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
12%
A +15 km/h határ csak 50-ig van, utána már +20. Egyrészt. Másrészt igen, ha megállítanak, akkor nincs ez a szabály, de az nagyon ritka... úgyhogy ne rinyáljatok, prolik.
2020. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16:

100-ig van +15, 100 felett +20. Nézz utána prolikám.

2020. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk. Magyar utakra nem való a T betű. A T betű ingerli a sofőröket (itthon főleg) és próbálnak minél közelebb minél gyorsabban megelőzni, letúrni, hogy éreztessék, "kisk*csög, itt én vagyok a tapasztaltabb"


50-es táblánál 54-nél anyám kapott már egy tízezres csekket, amit traffipax mért.


11: Ugye nem gondoltad komolyan? Rakjam ki a T betűt, mert mertem annyival menni, mint ami a sebességkorlát?

2020. dec. 13. 12:40
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért elég ellenségesen állsz a témához. Ne legyen belőled is amolyan önkéntes rendőr/népnevelő, mint sokakból! Azok se különbek, mint a notórius szabályszegők.

Traffihoz annyit, hogy én még soha nem kaptam utólag csekket sebességhatár+10-nél. Após viszont kapott már helyszínit 50 helyett 56-nál. Szóval ha kiszednek, akkor bukta, de csak akkor.

A T betű azért lehet jó, mert az +1 ösztönző tényező ahhoz, hogy mielőbb megelőzzenek. Az átlag sofőr egyébként nem köcsög a T betűsökkel, csak azok, akik amúgy is tahó parasztok az utakon.

2020. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%
Én ködlámpázni szoktam. Az esetek nagy részében beválik, észbe kap a sofőr. Ha nem akkor annyira lelassítok, hogy az a 5 méteres követési távolság biztonságos legyen és meg tudjon állni ha fékeznem kell. Igen, volt hogy főúton lelassítottam 40-re.
2020. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!