Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell ennyire a seggembe...

Miért kell ennyire a seggembe jönni, ha még én is túllépem a sebességkorlátot?

Figyelt kérdés

A 3. órámat veszem vezetésből. elég jól megy, az oktató már a telefonját pötyögi néha.


50-es táblához érve nagoyn enyhét 60-ról úgy 52-ig lelassítok aztán motorfékkel kicsit 50 alá. aztán gáz és úgy egy mutatónyi vastagsággal vagyok csak 50 fölött, kb 53km/h-val megyek. Mögöttem meg már akkora a sor, mintha dugó lenne. Mögöttem mit csiná, hát persze, hogy villog.

Most mennyivel menjek? Menjek 80-al, mint a többi, vagy a tábla szerint?


Aztán kiérünk a városból főútvonalra, ahol 90 a határ. én felgyorsítok 90-re. És már a seggemben vannak. De olyan közel, hogy ha én most belelépek a fékbe azok felkenődnek mögém.


És megelőznek, mennek tovább 100-110-el. Se autóút, se 110-es tábla nincs. telefon szerint is 90 a korlát.


2020. júl. 10. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy pontatlan az oktatóautó sebességmérője.
2020. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

"A 3. órámat veszem vezetésből"

"Most mennyivel menjek? Menjek 80-al, mint a többi, vagy a tábla szerint?"


Tehát tanulóvezető vagy. Szerinted mennyivel kell menned?

2020. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyanok akik amint tanulót látnak, egyből meg akarják előzni. Ne foglalkozz azzal hogy mennyire vannak a seggedben, ha vizsgán túlléped akármilyen kicsivel is a sebességhatárt megbuksz. Annyit nem ér az egész
2020. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaja, én a tábla szerint megyek, csak eléggé tresszes, amikor a dupla záróvónalon is megelőznek vagy 40-en. Sőt! lassítósávon balról. ha van kikerülő út akkor csoda, hogy a tökrömet nem viszik el.
2020. júl. 10. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Kétféle a válaszom, egyrészt te mint tanulóvezető, úgy mégy ahogy akarsz, jogodban áll lassan menni is, jogilag amúgy is az oktató viseli a felelősséget, majd ő szól neked, ha akar.

Másrészt a 90-es úton azért "mennek tovább 100-110-el", mert ez a normális olyan értelemben, hogy személyautóval általában biztonságosan lehet menni ennyivel ott, ahol 90 a megengedett, másrészt a sebességmérők kevesebbet mutatnak (pl. 6-8%-kal), mint pl. a GPS szerinti valós sebesség. Harmadrészt büntetés sem várható ilyen kis mértékű túllépés miatt.

De te úgy menj, ahogy neked biztonságos!

2020. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha 40-en megelőznek, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Ha betartod a sebességkorlátot, akkor is megelőznek páran szabálytalanul, de nem 40-en...

2020. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6. biztos vagy benne? Mit lehet rosszul csinálni egysávos kétirányíú úton ahol 50 a határ?
2020. júl. 10. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Pl. Lassabban mész, mint a megengedett (valós sebességre gondolok, nem arra amit az autó órája mutat), össze-vissza fékezgetsz, nagyon füstöl az autó, ilyesmi.
2020. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

#4: hát nem éppen, ha 50-es táblánál a mutató 50 fölött van. Ezzel a gyakorlattal nagyon gyorsan álljál le, mert a vizsgabiztos meglátja és azonnal buktat. A vizsgáig az autó kilométeróráját pontos műszerként kezeld.

Amikor meglesz a jogsi majd a saját autódban GPS-el mért meg a sebességed és ez alapján találd ki, hogy mennyivel csal az óra (a legtöbb csal).


A közlekedés többi résztvevőjével ilyen értelemben most még ne foglalkozzál. Az oktatód majd szól, ha túl lassan haladsz.

Az a gyökér meg, aki rávillog egy tanulóautóra, eláshatja magát.

2020. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. tudom :) ezt írtam. a mutató bal oldala az 50-es csíkon áll. tehát 52-53-al megyek. A műszerfal arra van, hogy azt nézzük. ennyi erővel úgy mint az ájfosoknál kiveszik a töltőt, úgy a műszereket is kiveszik, majd a tulaj méri a telefonjával, amit tölt az autóban :)
2020. júl. 10. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!