Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarban sohasem szabad...

Kanyarban sohasem szabad használni a kuplungot?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el újra vezetni, előtte sem vezettem túl sokat, szóval valamivel előrébb vagyok egy friss jogsisnál, de még mindig nagyon az elején vagyok.


Ugye van az a szabály, hogy kanyarban nem nyomjuk ki a kuplungot, mert nincs motorfék, gázra sem reagál, instabilabb stb. Viszont én sokszor úgy érzem, hogy kell. Most vannak ezek a ködös idők, éjszaka vezetek (asszonyért megyek), és inkább jobban lelassítok. Balra kanyarodás esetén az ív miatt a szokásos módon csinálom, de élesen jobbra úgy érzem, hogy ha nem használom a kuplungot, akkor lefullad szimpla fék mellett,a motorfék pedig kevés ilyen időben egy kezdőnek, legalábbis nekem.


Szóval jobbra éles kanyar előtt általában amúgysem megyek már gyorsan, mert a helyzet úgy adja (de tényleg, körforgalom után egyből jön, aztán vasúti átjáró után is stb.), ilyenkor eleve 3-asban megyek,van mikor 2-esben hagyom, mert egyből jön a kanyar. Körbenézek, közben index, egy kis fék, kuplung 2-esbe be. Eddig okés is, de van mikor még így is gyors, viszont tovább fékezve nem érzem azt, hogy bírná a 2-est, alapjáraton azt hiszem megy 2-esben, de az is gyors egy ilyen kanyarban, ilyen időben, ezért ilyenkor benyomom a kuplungot, majd lassan felengedem. Nem akarok teljesen megállni és 1-esben elindulni.


Kezdő vagyok még eléggé, inkább jó tanácsokat szeretnék kérni, nem a lehülyézést. :)


Erről szokjak le inkább, vagy kis sebesség mellett nem gond?



2020. okt. 29. 06:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Teljes mértékben rossz ahogy csinálod, és így soha nem is tanítják az autós oktatók sem.

Ha, haladni akarsz, de le akar fulladni a kocsi, (rángat már), ott mindig a sebességfokozat nagy, vissza kell váltani.


Feltételezem első kerekes autót vezetsz, ezba gyakoribb.

Az ilyen kocsi a kanyarban akkor stabilabb, ha "húzott" marad, tehát az első kerekek húzzák a kocsit. Ez enyhe gázadással érhető el. Ha kuplungot használsz, pont ezt a stabilabb, húzott módot szünteted meg.


Hátsó kerekes autónál, enyhe gázelvétellel vesszük a kanyart, a kifarolás veszélyét csökkentve.


Tehát, kinyomott kuplung kanyarban sosem indokolt, a kuplungszerkezetetről nem is beszélve, jobban igénybe veszi így a használat.

Többszörösen rossz a technikád, változtass rajta.

2020. okt. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit félreérthető voltam meg korán is van. Nem nyomom ki tövig, főleg nem a kanyarban. Pl. megyek kettesben, jön egy éles kanyar jobbra, fékezek, de nem akarok teljesen megállni és 1-esből indulni. Ilyenkor egy kicsit kuplungozok, hogy ne rázzon, de nem tövig és úgy kanyarodok végig, a kanyarban már visszaengedem és gáz. Ettől függetlenül lehet, hogy ez is nagy hülyeség. Változtatok rajta, kipróbálom kuplung nélkül, hátha elbírja a 2-es.
2020. okt. 29. 07:30
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Az úgy még rosszabb
2020. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen rossz, amit csinálsz.

Ráadásul fejben bonyolítod meg a dolgodat.

Az autóvezetés alapvetően piszok egyszerű: SOHA nem játszol menet közben a kuplung csúsztatásával, SOHA nem közlekedsz kinyomott kuplunggal (nyilván van egy-két kivételes szituáció, de ezeket ne keverjük ide).

Ha úgy érzed, le akar fulladni, visszakapcsolsz. Pont. Ilyen egyszerű. Ha annyira lassan haladsz, hogy már a kettes is dadog, akkor egyesbe. Nem tiltja semmi.

Addig próbáld ezeket a rossz szokásokat levetkőzni, amíg nem válnak beidegződéssé.

2020. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
1es vagyok. Ez így még sokkal sokkal rosszabb, hogy félig nyomod a kuplungot ki.
2020. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És az mire jó hogy mondjuk félig benyomod a kuplung pedált?
2020. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Milyen autóval jársz?
2020. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az miért rosszabb?


Rendben! Akkor ma megnézem, hogy meddig bírja a 2-est, maximum akkor visszaváltok inkább 1-esbe, és leszokom a felesleges kuplung használatról.

2020. okt. 29. 14:18
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem unod még? Az utóbbi 3 hétben eddig 2-szer kérdezted meg (ezen kívül).
2020. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hogy lehet valaki ilyen idióta? xD


Utoljára szeptemberben írtam ki kérdést, de az is vállalkozással kapcsolatos volt, ha kell, screen shotolom neked, te idióta. Névtelenül jönnek itt a kérdések, és meglepődtél, hogy 3 hét alatt 2-3 ember ugyanazt, vagy hasonlót kérdezett a 10-12 millióból? Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban...

2020. okt. 29. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!