Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Álló busz kikerülésnél mit...

Álló busz kikerülésnél mit lehetett volna tenni? (kanyarban)

Figyelt kérdés

Olyan szerencsétlen helyen volt a buszmegálló, hogy pont egy kanyar elé tették. Nem utasokat beszállítani állt csak meg, hanem várakozni is percekig. Nekem így ki kellett kerülnöm. Ezt lassan, óvatosan a kanyar miatt. Azonban szembejövő autós nagy sebességgel jött, későn fékezett, majdnem belém jött. Ekkor láttam meg, hogy telefonál... (csúszott a reakcióideje jelentősen).

Ablakot lehúzza, és nekiáll üvölteni, hogy takarodjak vissza a sávomba, mert ott a helyem. Én meg (joggal) kiakadtam a telefonálása miatt.

Mit lehetett volna tenni ebben a szituban. Ha ütközés van, ki a hibás? A jogszabályban annyit találtam, hogy kanyar előtt általában tilos a kikerülés, kivéve, ha szükséghelyzet áll fenn. (az én esetemben lehorgonyzott a busz) Ekkor lassú tempóval, óvatosan megkísérelhető.


2016. ápr. 28. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Záróvonal volt?
2016. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen vonal! (lakóparkban volt az incidens)
2016. ápr. 28. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Én sem maradtam volna percekig a busz mögött. Pl. ha 5 percig ott áll, nem fogok 5 percig várni, hogy történjen valami. Valószínűleg én is lassan megpróbáltam volna kikerülni.

Ő nem volt hibás semmiben sem. Jött, az ő oldalán nem volt akadály. A telefonálást nem tudom, hogy lehet-e bizonyítani.

És mondjuk ilyen esetben (ha én lett volna az ő helyében) tuti számítok rá, hogy a busz mögül valami felbukkan. De hát sajnos a legtöbben csak magukkal vannak elfoglalva és nem figyelnek az egész környezetükre.

2016. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Egyértelműen te lettél volna a hibás ha baleset van.
2016. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett gond? nem. Akkor hagyd rá, ennyi.
2016. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted, óvatosan kikerülted. A szembejövő félreéetelmezte az elsőbbség fogalmát. Ha neki kicsit lassítania vagy finoman kormányoznia kellett, az NEM jelenti az elsőbbség megadásának elmulasztását. Magyarul csak egy fåsz volt a szembejövő.
2016. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Még ha lett volna is záróvonal, fokozott óvatosságból kikerülés céljából át lehet lépni. Amúgy szopó a dolog, ha szerencsés vagy és van felvétel, amit elfogadnak (amin látszik, hogy telefonált és gyorsan ment a delikvens), amire azért elég kicsi az esély, akkor egy megosztott felelősséget ki lehet hozni belőle.
2016. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!