Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Buszsáv. Forgalmin megbuktam....

Buszsáv. Forgalmin megbuktam. Valaki eltudná magyarázni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval...

[link]

^

|

Itt kellet jobbra kanyarodnom de észrevettem , hogy buszsáv és egy pillanatra nem értettem mi van és sajna bal elsővel rámentem záróvonalra , vizsga vége előtt nulla hibaponttal :D.

Az volt a "parancs" , hogy forduljak jobbra aztán megint jobbra. Azt értem , hogy ha kanyarodunk akkor kilehet menni a buszsávba de itt nem 5-10 métert kellet rajta menni és unokatestvéremet pont ezért büntették...és a rendőr azt mondta csak 5-10 métert lehet rajta menni.

Szóval akkor most hogy is van ez a buszsáv?



2016. febr. 29. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kereszteződés után jobbra nincs sem buszsáv tábla sem busz felirat felfestve az úttestre. Akkor az meg már nem buszsáv :D
2016. febr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a következő kereszteződésnél jobbra fordultál volna, akkor mehettél volna a buszsávon egészen addig. Viszont ha már ráfordultál a buszsávra, akkor ha onnan sávváltással bemész a belső sávba, az már nem szabályos, mivel az útra való rákanyarodáshoz nem használhatod a buszsávot.
2016. febr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

De az a szakasz már nem buszsáv...

Szerintem az volt a gond, hogy rászambáztál a záróvonalra.

2016. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2# Szóval akkor lehet benne többet is menni mint 5-10 méter, rendőr sztori kavart be...:/


John igen azt tudom , hogy azért szexuáltak fenékbe mert rámentem arra a retek vonalra :D csak a buszsávos dolog nem volt tiszta , hogy abban meddig meg hogy lehet menni.

2016. febr. 29. 20:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt jegyezd meg, hogy ha az útnak bármilyen tulajdonsága eltér egy sima úttól, akkor azt minden kereszteződésben ki kell táblázni, hogy a becsatlakozók is tudomást szerezzenek róla. Ilyen a sebességkorlátozás, az egyirányúság, buszsáv, megállni és várakozni tilos, főút stb..


Ha te az egyirányú utcából jöttél és jobbra fordultál volna a Tisza Lajos körútra, ott már nincs kint sem buszsávot jelző tábla sem felfestés. Balra még van, de az téged nem érint :)

Mivel nem buszsáv annyit mehetsz benne amennyit akarsz, sőt igazából a kanyarodási szabály szerint csak a külső sávba fordulhatsz ( meg ugye ott a záróvonal is ).

2016. febr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismervén a környéket, csupán a szabályokra hivatkozva tennék néhány észrevételt.

Buszsávból nem "lehet" jobbra kanyarodni, hanem onnan KELL jobbra kanyarodni.


Buszsávban folyamatosan közlekedni tilos, a buszsávot az első adandó alkalommal kötelező jobbra elhagyni, tilos balra elhagyni. - ezt a rendőri intézkedés miatt említem, ugyanis azért nem büntethet meg a rendőr, ha betévedsz a buszsávba, csak azért, ha ott folyamatosan haladsz, nem hagyod el az első lehetséges alkalommal jobbra (tilos a buszsávból balra visszatérni).

Vizsgán, ha betéved a tanuló a buszsávba, még csak hibapont, ki kell menni az első lehetséges kijáraton, lehet az egy parkoló, vagy kereszteződésnél jobbra fordulni, de el kell hagyni a buszsávot.

Vizsgán a jobbra aztán megint jobbra utasítás azt jelenti, hogy a buszsávból vagy köteles kanyarodni, de lehetőleg ne a buszsávba (ha van a keresztező utcában is), hacsak nem vagy biztos benne, hogy ott a buszsávból az első lehetőség a kereszteződés lesz, nem egy parkoló, vagy más "kijárat"

Buszsávba nem a záróvonalon keresztül hajunk be, hanem a kijelölt szakaszokon, ahol terelővonal van csak.


Te nem a fentiek miatt buktál meg, ha a bal kerékkel mentél rá a záróvonalra.

A záróvonal érintés önmagában is bukást jelentő hiba (közlekedési szabályt sértett), ehhez plusz még az is hozzátartozik, hogy a vizsgabiztos észre vette, hogy nem figyelsz, úgy mentél át a másik sávba.

2016. febr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Igen azt értem , hogy miért buktam meg, nekem maga a buszsáv nem volt tiszta és azért kérdeztem mert ez a kavarodás okozta a hibám. De mostmár akkor értem. Köszi , hogy elmagyaráztátok. :)

2016. márc. 1. 00:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Balra látszik a sávon, hogy buszsáv, jobbra viszont már nem, és tábla sem jelzi, valamint felfestés sem.

Záróvonalon nem mehetsz át, csak ha mellette ott a szaggatott vonal. Jó beugrató helyre vitt az oktatód.

2016. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát ja eléggé megkavart, nem is mentünk még arra de ez nem mentség.

Máskor probálok figyelmesebb lenni :)

2016. márc. 1. 10:20
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Vicc ez a záróvonal érintése. Jobbra kis ívet kamion nagyon sok kereszteződésben csak úgy bír abszolválni, ha záróvonalakat érint ill. átlép a bal első kerékkel. Szabályt tartva a szerelvény jobb oldalával táblatartóoszlopot, forgalmi jelzőlámpát döntene, járda szélén álló gyalogosokat gyűrne maga alá.
2016. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!