Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Buszsáv. Forgalmin megbuktam....

Buszsáv. Forgalmin megbuktam. Valaki eltudná magyarázni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval...

[link]

^

|

Itt kellet jobbra kanyarodnom de észrevettem , hogy buszsáv és egy pillanatra nem értettem mi van és sajna bal elsővel rámentem záróvonalra , vizsga vége előtt nulla hibaponttal :D.

Az volt a "parancs" , hogy forduljak jobbra aztán megint jobbra. Azt értem , hogy ha kanyarodunk akkor kilehet menni a buszsávba de itt nem 5-10 métert kellet rajta menni és unokatestvéremet pont ezért büntették...és a rendőr azt mondta csak 5-10 métert lehet rajta menni.

Szóval akkor most hogy is van ez a buszsáv?



2016. febr. 29. 20:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez a szabály nyilvánvalóan nem a kamionoknak lett kitalálva, hanem a személyautóknak. Alapvetően nem is arról van szó, hogy mindig mindenkinek tilos lenne érintenie a záróvonalat, hanem arról, hogy a szemből jövő (vagy másik sávban haladó) joggal számít rá, hogy te a vonaladon belül maradsz. Szűk fordulókban kellő körültekintéssel (és kellően nagy járművel) persze érthető, ha fizikailag sem lehet a sávodban maradni.
2016. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Jobbra kis ívet kamion nagyon sok kereszteződésben csak úgy bír abszolválni, ha záróvonalakat érint ill. átlép a bal első kerékkel."


Nagy járművekkel átlépheted a záróvonalat, ha máshogy nem megoldható a befordulás.

2016. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód is hibás, ha úgy engedett vizsgázni, hogy a buszsáv szabályos használatát nem gyakoroltátok.

A vizsgán már a vizsgabiztos utasítását követve mentetek arra (az oktató adja az utasításokat, de a vizsgabiztos által kijelölt útvonalon mentek), nem lehet minden lehetséges útvariációt bejárni, de a kedvenceket azért meg szokták mutatni a vizsga előtt.


Ha lesz még rá lehetőséged, kérd meg az oktatódat, menjetek el oda, ahol megbuktál, nézzétek meg azt a helyet, de ettől függetlenül is, a buszsávon közlekedést gyakoroljátok, vegyétek át a szabályokat.


Vannak olyan kereszteződések, ahol a jelzőlámpa mellett "BUSZ" feliratú kiegészítő tábla is található - személygépkocsit vezetve mit csinálsz olyankor, amikor piros a lámpa, de a "BUSZ" felirat világít?

2016. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

17.re kaptam időpontot :) remélhetőleg összejön.

Még megyek 2x vezetni , úgyhogy majd mondom mennyünk el arra.

2016. márc. 3. 18:37
 15/15 anonim ***** válasza:
Ma sikerült a vizsgám. :D nagyon boldog vagyok. Köszi , hogy segítettetek.(Én vagyok a kérdező)
2016. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!