Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én nem látok esőben este...

Csak én nem látok esőben este vezetni ?

Figyelt kérdés

Alig mertem jönni haza, jöttek szemből, esett meg este is volt. Jöttem vagy 80-al busz is letolt, mondom mi a fene, én vagyok vak vagy a busz jött gyorsan. Refi csak-csak ért valamit , de mindig jöttek szemből így egy egy pillanatra kapcsoltam fel, higy legalább memorizáljam pár másodpercre az utat.


Szemüveges vagyok. Eddig ilyen baj csak az volt, hogy a pofámba világítanak, de akkor addig jobbra néztem jön e valami kecske.


Más is így van vagy adjam vissza a jogsim?


2020. okt. 15. 20:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Igen az ilyen lopakodókat nemlátni meg csak az utolsó pillanatban
2020. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
A szemüveg már az anyaga miatt is visszatükröz elég sok fényt, ha karcos, poros, zsíros, akkor meg még többet. Plusz bármi karc vagy szennyeződés - a szembejövők lámpája miatt - egy apró világos foltot jelent a szemed előtt, ami miatt a pupillád összeszűkül egy kicsit, tehát rosszabbul látod a sötét távoli dolgokat. Ezért egy szemüveges (mint én is) eleve hátrányban van a többi versenyzővel szemben. De hát megtesszük, amit lehet.
2020. okt. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Szemcsim mindig tiszta próbál lenni, de hát hiába, én csak vízzel tisztítom meg mikroszálassal törlöm. Ha nagyon kell alkoholossal, de azt nem szeretem.


Ja mondjuk tényleg csak tévedtem a belső világítással, egy ideig jó volt , de pl. nem láttam az út szélén a szemetes zsákot. Megyek lassan, azzal nem ártok (75km/h).

2020. okt. 17. 12:58
 34/37 anonim ***** válasza:
Nekem a mikroszálas kendővel nagyon rosszak a tapasztalataim. Ameddig új, addig jó, de még nem sikerült úgy kimosni, hogy utána is jó legyen. Az első mosás után már csak szétkeni a bőrről, hajról rákerült zsírt, ami így egy tükröző réteget alkot, és ez főleg sötétben nagyon rossz, mintha egy függöny lenne a szemed előtt. Vannak ilyen régi, puha, agyonmosott műszálmentes pólóim, ezeket használom inkább. De előtte a szennyeződés nagyját letörlöm az épp rajtam lévő ruhával.
2020. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Langyos víz, kicsi szappan, de kizárólag a lencsére a keret és a lencse közé ne kerűljön ha nem damilos mert kiesik, aztán kezeddel törölgeted picit és lemosod bő vízzel, de a legjobb a mosogatószer cif vagy micsoda, , igen 3 havonta kell új törlőkendő (nekem) 700ft.. este mindig megmosom a szemüvegem majd a mikroszálas kendőt ráterítem a szemüvegre és, hogy védjem a portól papírtörlővel lefedem így sem a kendő nem lesz poros, lesz 6-8 órája száradni majd a szemcsi sem lesz poros és reggel tiszta lesz a szemcsi így egy mosolygós reggel veszi kezdetét. Ha esik az eső baseball sapkába megyek ki mert ha 1 cseppet is kap a szemcsi vége a boldogságnak. Félek a lézeres szemműtéttől. :(
2020. okt. 18. 00:45
 36/37 anonim ***** válasza:

Hát nekem megcsinálták, de kb. 2 év múlva elkezdett visszaromlani, mint a többségnek, pedig előtte már 15 évig stabil volt a -4. Annyi haszna volt csak, hogy most nem -4-es kell, hanem csak -2-es, így sok év után, de szemüveg nélkül nem mernék vezetni egy métert se.

Nekem is alaptartozék a téli-nyári baseball sapka...

2020. okt. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Na, akkor még egy ok. Majd ha szól a doki, hogy így nem adja meg a 102-t akkor megcsinálom.
2020. okt. 18. 12:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!