Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én nem látok esőben este...

Csak én nem látok esőben este vezetni ?

Figyelt kérdés

Alig mertem jönni haza, jöttek szemből, esett meg este is volt. Jöttem vagy 80-al busz is letolt, mondom mi a fene, én vagyok vak vagy a busz jött gyorsan. Refi csak-csak ért valamit , de mindig jöttek szemből így egy egy pillanatra kapcsoltam fel, higy legalább memorizáljam pár másodpercre az utat.


Szemüveges vagyok. Eddig ilyen baj csak az volt, hogy a pofámba világítanak, de akkor addig jobbra néztem jön e valami kecske.


Más is így van vagy adjam vissza a jogsim?


2020. okt. 15. 20:29
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Igen, troll vagyok. Én vagyok a rossz látási viszony troll. Nem tehetek róla. Még szerencse, hogy észrevette a #20 , hogy a belső világítás miatt vagyok egy kamugép. Áldjuk a pillanatot amikor ide jött rendet rakni. Azért amit művelek, felháborító.
2020. okt. 16. 09:58
 22/37 anonim ***** válasza:
25%

Vedd észre hogy baromságot irkálsz, nem csoda hogy trollnak neveznek.

" hogy a belső világítás miatt vagyok egy kamugép. "

Igen az vagy.

2020. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Nekem is fel van kapcsolva a benti vilagitas. Jobban nem latok tole, de vhogy biztonsagerzetet ad h latok vmi fenyt korulottem.
2020. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egyszer meghülyült a belső világításom és random felkapcsolt útközben is. Hát az este rohadtul nem volt vicces. Ki is vettem az égőt, mert nem láttam rendesen kifelé.

De ez amúgy tök alap, hogy fényes helyről nem látsz bele jól a környező sötétségbe. Szóval vagy tökre félreértelmezel valamit, vagy valami gond van a szemeddel, vagy méretes troll vagy.

2020. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
47%
Remélem nem fogsz velem szembe jönni
2020. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Wadmalac ***** válasza:
100%

Most éppen pár napja állandóan esik és minden reggel még sötétben megyek melóba. Xaros 8 km, de rendesen belefáradok.

Semmi probléma a távolra éleslátásommal, farkasvak sem vagyok, de ez tényleg katasztrofálisan rossz látási viszony. Még egy köd is jobb, ott legalább tényleg tudod, meddig látod tényleg azt, ami ott van.

A vizes útról nulla lámpafény visszaverődés, a kopott vagy nemlétező felfestésekről közel nulla, a jelzőtáblákról vakító visszaverődés, pocsolyán megduplázva és egybemosódik a reflektív mellényes bringás horgászokkal (mert menni kell zuhéban, koromsötétben reggel hatkor lógatni, mert ilyenkor harapnak a halak, mint állat meg hideg marad a sör).

És mindezt fúszerezi a levegőben, szélvédőn az esőcseppek ezernyi torzítása, szembejövők tompítottja refiként pofámba a vizes útról...

A gyalogosok meg nem fogják fel, hogy ilyenkor sötét ruhában láthatatlanok az út szélén.


Tényleg xar.

De ez van. Megfelelően lassabban hajtok.

És nem értem az ilyenkor 120-as tempóval előzgetőket. Xenon vagy LED refi egykutya, ilyenkor nem fognak jobban látni, mint én.


Szerintem simán csak nem érzik a kockázatot.


UI: a belső világítás szerintem is még tovább rontja a szitut, úgyhogy nem értem.

2020. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

#25 vagyok

Áruszállító vagyok, este 11 től reggel 8ig megyek, ahol hajtani kell. Egy idő után meglehet szokni

2020. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Egy idő után meglehet szokni"

Mármint a kockázat érzését. De attól nem fogsz jobban látni, csak jobban lexarod. :)

2020. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
34%
Nem, a látásod hozzá áll
2020. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Wadmalac ***** válasza:
65%

Hát valamennyire talán. De inkább megszokás az.

Nekem is megvolt. Aztán amikor múltkor éppenhogy csak elhibáztam egy koromfekete bringást ilyen éjjeli esőben, azóta megint nincs meg.

2020. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!