Igaz, hogy a forgalmi órákon kötelező legalább 1x autópályán és este vezetni? (Főként pestieket és nagyvárosban élőket kérdezem)
Az autópályán közlekedést egyszer megmutatta az oktatóm, de megmondta előre, hogy oda csak egyszer megyünk, ott igazán nincs neki mit tanítani, a gyorsan haladás nem tananyag, ha meglesz a jogosítványom, az autópályán közlekedés a legegyszerűbb, most megmutatja az alapokat.
A sötétben gyakorlás teljesen kimaradt, de arról is beszéltünk.
Elmondta, hogy azt ő nem akarja, az is egy olyan helyzet, amit később meg tudok tanulni egyedül, nincs forgalmi vizsgáztatás este, inkább arra menjen az idő, aminek több a gyakorlati haszna a vizsga szempontjából.
Egyébként valóban meg lehet tanulni egyedül, de ez nem árt, ha legalább beszél arról az oktató, hogy mire kell majd különösen figyelni, és valahol azt is megértem, miért nem szeretik az éjszakai vezetést gyakorolni, sok szempontból valóban hasznosabb egy nappali forgalomban eltöltött óra, mint esete az üres városban körözni, ami ki is van világítva, nyáron meg mikor lehet éjszakai vezetést gyakorolni? 22 óra után, hajnal van, mire lefekszenek a résztvevők, és lehet ki sem tudja pihenni magát, kezdődik az újabb melós nap..
#2#
Nem azért nem tudod, mert az oktatóval nem gyakoroltátok, hanem azért, mert magadtól sem gyakoroltad (az okokat csak te tudhatod)
Az országúti vezetés lényege, hogy a vezető megfelelő sebességgel (gyorsan) haladva is jól kezeli az autót, ami egy tanulónál még közel sem biztos, hogy úgy is van, azt az előírt egy órában sem fogja megtanulni, ahhoz vezetni kell néhány ezer kilométert.
Sötétben a látási viszonyok miatt sokkal jobban kell koncentrálni, figyelni, ami szintén nem tanulható meg egy órában, a kivilágított városokban pedig nem is éjjeli vezetés az...
Az alföldről nem mennek el az oktatók a dimbes-dombos vidékekre a tanulókkal, hogy ott a szerpentinen közlekedést megmutassák nekik, sőt, ha az adott városban nincs villamos közlekedés, akkor az is kimarad, majd egyedül kell(ene) megtanulni.
Azt tapasztaltam, hogy valamiért a villamostól sokkal többen tartanak, mint a szerpentinektől, és inkább nem is vezetnek olyan városokban, ahol villamos is közlekedik.
Elméletben igen.
Nekem sötétben vezetés sokszor volt, mert ősszel kezdtem el vezetni és általában reggel 6-kor voltak az óráim. A nyári időszakban tényleg nem egyszerű összehozni (kb. hajnal 4-től este fél 10-ig világos van).
Autópályás vezetés annyi volt, hogy felmentünk az M5-re, mentünk 1-2 lehajtót és vissza. De itt túl sok mindent nem tanul meg az ember, szóval nem tragédia, ha kimarad.
Nekem az emelkedőn indulás maradt ki teljesen, mivel rutinpályán nem voltam és Pesten tanultam és ott nem nagyon vannak emelkedők. Így ezt magamnak kellett kitapasztalnom.
#8#
Az éjszakai vezetést is tanulni kell, és éjszaka, sötét, kivilágítatlan utakon, ahol az út mellett fák, bokrok is vannak, arra is számítani kell, hogy onnan vadállat(ok) ugorhatnak az útra.
Nem csak az előtted lévő utat kell figyelni, hanem az út melletti területeket, amit viszont sokszor nem láthatsz, és ez a folyamatos koncentrálás gyorsan kimeríthet.
Olyan sebességgel közlekedj, amit biztonságosnak érzel, ne hajts vakon az éjszakában, pláne úgy, hogy még ahhoz sincs elég rutinod, hogy felmérd, milyen ívű kanyarok vannak előtted.
Fontos, hogy ne csak a közeledben lévő útszakaszt figyeld, nézz előre, távolra, figyeld az út vezetését.
Fontos a jól beállított világítás, ahol lehet használd a távolságit, de időben kapcsold le, ha arra van szükség, ne vakíts el másokat vele.
Ha van rá lehetőséged, néhány alkalommal ismert utakon vezess este... vannak, akik szeretnek esete vezetni, bár a kivilágított városban körözés, és a sötét országúton közlekedés nem ugyanaz a műfaj.
Amikor eléred azt a szintet, hogy már az autó kezelése automatikusan működik, sokkal könnyebb lesz, nem kell tizedmásodperceket gondolkozni azon, ahogy mit is csinálj, ha eléd bukkan egy kátyú, vagy más meglepetés.
Gyakorolni kell, de óvatosan. Tanultad a vakon vezetés tilalmát - azt tartsd mindig észben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!