Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én nem látok esőben este...

Csak én nem látok esőben este vezetni ?

Figyelt kérdés

Alig mertem jönni haza, jöttek szemből, esett meg este is volt. Jöttem vagy 80-al busz is letolt, mondom mi a fene, én vagyok vak vagy a busz jött gyorsan. Refi csak-csak ért valamit , de mindig jöttek szemből így egy egy pillanatra kapcsoltam fel, higy legalább memorizáljam pár másodpercre az utat.


Szemüveges vagyok. Eddig ilyen baj csak az volt, hogy a pofámba világítanak, de akkor addig jobbra néztem jön e valami kecske.


Más is így van vagy adjam vissza a jogsim?


2020. okt. 15. 20:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy nagyon öreg már a szélvédőd? A sok apró karc, ami nappal szabad szemmel nem is látható, éjjel, esőben, különösen szembe fénynél nagyon lerontja a kilátást.
2020. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
74%
#10: Azért, mert nem látsz tőle. A fény beszűkíti a pupillákat, az pedig alap optikai tudás, hogy szűk pupilla = kevesebb fény, nehezebben látod meg a kinti dolgokat, főleg ha amúgy is tök sötét minden.
2020. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem lehet, hogy szürkületi vakságod van? Oké, hogy esős esti órákban nehezen látni, de azért ez furcsa, hogy felkapcsolt kabinvilágítással jobbnak érzed a látást.
2020. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Másnak is korlátozzák a látását az ilyen körülmények.

Mindenki tapasztalja, hogy a vizes aszfalt „nyeli a fényt.” (Fizikailag kevesebb fény verődik vissza.) Az eső is képez valamelyes függönyt, polarizálja is fényt. És ugye, a sötétség, a szélvédő vizesedése stb.

Másoknak sem jobbak a körülmények, csak midig vannak a viccbeli vak lóra emlékeztető „nem vak ez, csak bátor” viselkedésű vezetők.

Az viszont valóban ellentmondásos, hogy a belső világítás javította a látásod; ennek fiziológiailag fordítva kéne lennie. Lehet, hogy pszichésen hatott, biztonságosabbnak érezted azt, hogy nem sötétben vagy, de a környezeti látásodon valójában ez rontott.

2020. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont azért megy mindenki lekapcsolt belső világítással, mert jobban kilátsz, ha le van kapcsolva. Pl nekem is ha az utasok keresnek valamit, max néhány másodpercig engedem felkapcsolni, utána kapcsolom le, mert nem látom az utat. Lehet te inkább a nagy sötétségtől félsz, és jobban érzed magad a fényben?
2020. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
70%
A fényről jut eszembe, este lebillented a belső visszapillantót?
2020. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%
Elmondom neked annak sem egyszerű sötétbe szakadó esőbe vezetni akinek teljesen jó a látása. Az út vizes tükröződik, főleg ha jönnek szemből, vagy kivilágított területen vagy akkor sokkal nehezebben látni, ez ilyen sajnos. Ilyenkor annyival menj amennyinél még biztonságban érzed magad, nem kell rohanni ha előznek hát előzzenek ne foglalkozz velük. Én 2 napja este jöttem haza szakadó esőben 40-es táblánál 30-al mentem plusz előttem is egy autós, lakott területen belül, minden fénylett erre mögöttünk egy autós nagyon türelmetlen volt és megelőzött, mondanom sem kell hogy majdnem lesodródott az útról enyhe kanyarnál. Nem véletlen van arrafelé 40-es tábla elég sok baleset volt és így is sokan mondják hogy 30-as kellene oda.
2020. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet, hogy belülről zsíros/olajos a szévédőd? Ez hasonlít arra, mint amikor párás, felnagyítja a szembe jövők fényszóróit. Próbáld lemosni háztartási üveg tisztítószerrel és gumival lehúzni.


Ami még segíthet, ha felveszel esti vezető szemüveget. Ezeknek sárga lencséje van. Nekem valamikor segített, máskor rosszabb volt vele. Ja, lehet ebből olyat is kapni, amit a napellenzőre rögzítesz, így szemüveggel is használhatod.

2020. okt. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Uhh, de jó, hogy feltettem a kérdést érdekes dolgok ezek.


Új a szélvédőm, de fűthető és mióta megmutatták a szálakat azóta rossz vele menni ha picit is koszos az ablak, silk ablaktisztítóval ápolom másik autómba 2 hónapig jó, ebbe 1 hétig mármint a fűthetősbe.


A visszapillantót nem hajtom le magamtól, csak eszembe jut, hogy Apa mindig lehajtja és nekem ez egy reflex lett ha eszembe jut, érdekes mert csak az zavar ha bal oldaliba világít bele valaki, na azt egyből elektromosan elállítom vagy ha nem elektrónyos akkor kézzel behajtom a tükröt.


Itthon félek a sötétbe , de csak a házba mert volt nálunk betörő.

2020. okt. 16. 00:17
 20/37 anonim ***** válasza:
18%
A belső világitásodról látszik hogy egy troll vagy.
2020. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!