Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a zöld autó megy át...

Miért a zöld autó megy át másodiknak?

Figyelt kérdés
[link]
2020. okt. 2. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

A magyar kresz szerint a zöld autónak lenne elsőbbsége a villamossal szemben.

Ez magyar kresz vizsgakérdés? Csak mert többször tettek már fel az oldalon külföldi (pl. román vagy szlovák) kresz kérdéseket, ahol tök más szabályok lehetnek.

2020. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is az jutott eszembe, hogy talán nem is magyar KRESZ. A magyar ábrák a pesti sárga villamosokat mutatják.

Egyébként az is erre utal, hogy magyar KRESZ szempontjából értelmetlen a rajz, vagy legalábbis hibás.

Az élére állított négyzetek a kereszteződés előtt kizárólag "főútvonal vége" táblák lehetnek. Néztem is először, hogy jobbról-balról megszűnik a főút, tehát nyilván az én útvonalamnak van elsőbbsége, de nekem meg macisajtom van, úristen, itt mindenkinek meg kell állnia, ameddig el nem porlad valamelyik tábla, vagy el nem lopják színesfémnek. Magyar helyszínen a "főútvonal" táblának ugye a kereszteződés után kell lennie.

2020. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!