Ez a nyíl a felezővonalon mit jelent? Sosem tanultam KRESZ-en!
Nézzetek hülyének de tényleg nem tanultam vagyis nem tanították.
Angliában szoktam ezt gyakran látni amikor videókat nézek, de gőzöm sincs mit jelenthet a felezővonalon elhelyezett nyil egymás után több szokott lenni.
Ebben a formában valóban nem szerepel a rendeletben szereplő ábrákon. Ha előre haladsz itt egy picit, már látod is a záróvonalat, amit átlépni nem szabad. A kezdeténél ott van az előzni tilos tábla is.
Ahogy haladsz ebbe az irányba, és előzni kezdesz, lehet nem veszed észre időben a táblát, mondjuk egy busz vagy teherautó miatt. Ezek a nyilak még időben vissza tudnak terelni a sávodba.
Egyébként a sávokban lévő nyilak önmagukban is kötelező haladási irányt jeleznek, így nem is kell mindenképpen külön ábrát készíteni erről a rendelet megszerkesztéséről.
Szerintem, benne van a KRESZ-ben: „Útburkolati jelek 18. § (1) f) terelőnyíl (151. ábra); azt jelzi, hogy a forgalmi sávot - a sávváltoztatásra vonatkozó szabályok megtartásával - a jelzett irányban el kell hagyni;”
↑ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól
Attól, hogy a KRESZbeli ábrán nincs terelővonalak közt, attól még, az.
A kresz ábráján azért nincs szaggatott vonalak közt, mert az megtévesztő lenne. Nem csak ott fordul elő, önálló jelentése van. (Ahogy egy kollégám nevezi: takarodj a helyedre!)
Például megszűnő forgalmi sávoknál (gyorsítósáv, kapaszkodósáv) sokkal lehet találkozni; ott a sávok közepére vannak festve, nincsenek szaggatott vonalak közt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!