Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elsőkerekes autóval megcsús...

Ha elsőkerekes autóval megcsúszok, akkor hogy kell kezelni a kormányt, váltót és gáz/fék/kuplung pedált?

Figyelt kérdés
Például egy olajos/jeges úton megcsúszok. Van valami szuper PC szimulátor amivel lehet ezt gyakorolni otthon? Van otthon egy Thrustmaster T150-es kormányom de csak fék és gázpedállal.

2020. szept. 26. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért ez nagyon szituációfüggő.

Alapvetően azt szokták mondani, hogy nagy gáz és ellenkormányzás.

Hülyén fogalmazva az első kerekek hajtanak és így próbálják visszahúzni irányba az autót. Többnyire ez a jó megoldás nem pedig a kuplung és fék tövig nyomása és összeszorított foggal várni, hogy hol áll meg az autó

2020. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mivel elsőkerekes inkább kanyarban fog neked megcsúszni, ezért csak az ellen kormányzás tud segíteni. A vizenfutás, meg a túl nagy fèkezés más tészta. Fékezésnél ha nincs abs, és blokkolnak a kerekek a fékerőt kell csökkenteni hogy visszanyerd a tapadást.
2020. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Sem a gáz sem a fék nem jó eszközök ilyen esetben, az ellenkormányzás viszont igen.
2020. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Helyzetfüggő. Pl nem mindegy, hogy megcsúszáskor alulkormányzott vagy túlkormányzott lesz az autó.


Az LFS elég jó ha PC-n akarsz gyakorolni: [link]

2020. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ellenkormányzol és... másra már nem lesz időd. Ha szerencséd van, akkor kikormányzod a szerencsétlen helyzetből, ha nincs szerencséd, akkor történik valami más is és csattansz. Általában azt szokták mondani, hogy hétköznapi ember egy váratlan dolgot tud lekezelni, de többet már nem, az csak a szerencsén múlik.
2020. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Egy átlagos elsőkerekes autó hamarabb kezdi el tolni az orrát (alulkormányzott lesz), minthogy túlkormányzott legyen. Utóbbi csak nagyon csúszós úton szokott előfordulni. Alulkormányzottság esetében ha van hely, és nem tul nagy a tempó, bőven elég elvenni a gázt, és kormányozni arra, amerre menni akarsz. Ha nagy a baj, és közel az árok vagy a szembejövő, akkor fékezni kell, hogy egyrészt csökkenjen a tempó, másrészt pedig tapadást nyerjenek az első kerekek. Jártam már úgy, hogy túl nagyot fékeztem ilyen esetben, és erre kitört az autó hátulja, viszont azt egy egyszerű ellenkormányzással megfogtam. Egy átlagos elsőkerekes autónál szinte biztos nem kell gázt adni.
2020. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6: Fura, mert itt a csaj azt mondja, hogy elsőkerekesnél gázt kell adni:

[link]

2020. szept. 27. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Vivi mondja, én elhiszem, de őszintén én így tudom, ahogy írtam, és nekem működött is. Hátsókerekesnél mehet a gáz valóban, bizonyos helyzetekben.
2020. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha megcsúszol és nem tapadnak az első kerekek, akkor hiába nyomod a gázt. Gázelvétel, a kormány ne legyen egyik irányba se koppig tekerve, és majd akkor adsz gázt, amikor már ismét tapadnak a kerekek. Ellenkormányozni érdemben csak akkor tudsz, ha van tapadás, amíg csúszol, addig csak csúszol. Túl nagy fékezésnél meg az autó hátulja könnyebb lesz, olyankor kitörhet valamelyik oldalra, amin ellenkormányzással tudsz segíteni. Jeges úton inkább motorfékkel ajánlott lassulni, a nagy és hirtelen fékezéseket pedig kerülni.
2020. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!