Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a zöld autó megy át...

Miért a zöld autó megy át másodiknak?

Figyelt kérdés
[link]
2020. okt. 2. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Te mit nem értesz?
2020. okt. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%
A zöld elsőnek mehet át. Főútvonalon halad tovább egyenesen, és a vele azonos irányból érkező villamos előtte kanyarodik jobbra, ilyenkor a villamosnak hátránya van a zöld kocsival szemben.
2020. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
ott virít a főútvonal tábla + egyenesen halad tovább, a vili meg kanyarodik. A többi autó meg vagy macisajtos, vagy kanyarodik.
2020. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Főútvonalon megy a villamos, a zöld autó és a kék autó.

A villamosnak elsőbbsége van az autókkal szemben.

A főútvonalon egyenesen haladónak elsőbbsége van a kanyarodóval szemben.

2020. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén szólva ezt én sem értem.

Főútvonalon halad a kérdéses zöld jármű, egyenesen irányváltoztatás nélkül halad át a kereszteződésen.

Mellette halad "valami", ami gondolom villamos lenne, és az jobbra kanyarodik.

A villamosnak sincs mindig elsőbbsége, a kanyarodó villamosnak elsőbbséget kell adnia a vele egy irányból érkező, de egyenesen haladó jármű részére.

Tehát nálam a zöld az első, a villamos a második, a kék a harmadik, a sárga a negyedik, utolsó a kormánykerékkel ábrázolt.

2020. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
De amúgy ez is olyan f*szság. Van jogsim de nem is értem, most ha beáll mellém egy villamos akkor én azt honnan tudjam hogy az indexel. Meg azt is honnan tudjam hogy az egyáltalán villamos ami mellettem van (tudom hogy hülyén hangzik de tényleg). Amúgy szerintem ilyen kereszteződés a világon nincsen.
2020. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

[link]


E szerint a zold autonak van elsobbsege a villamossal szemben.

2020. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is zöldet pipáltam be, és a villamos volt a jó válasz. Aztán csak a zöld...

Ezért szorult magyarázatra mert így értelmetlen...

2020. okt. 2. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#6#

Van a szabály, már kaptunk is egy linket, ahol le is van rajzolva...

A miérten lehetne vitázni, nekem inkább az a kérdés, hogy egy ilyen forgalmi helyzetben a villamos vezetője látja-e a mellette haladó személyautót, és biztosan meg is adja az elsőbbséget.

Mert a személyautó szemszögéből ez a helyzet úgy néz ki, ha a villamos kanyarodik, elsőbbségem van, tehát mehetek, ha nem kanyarodik a villamos, nem keresztezzük egymás útját, tehát mehetek (együtt a villamossal).

Persze, azért a gyakorlatban lehet érzékelni, hogy lassít a villamos, meg fogja adni az elsőbbséget.


A kérdés az, hogy miért másodikként haladhat át a zöld autó? :-)

2020. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

6-os vagyok.


Akkor az a megfejtés, hogy a feladat rossz, és a zöld megy először.

2020. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!