Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen helyen tolni kell a...

Ilyen helyen tolni kell a kerékpárt?

Figyelt kérdés

A kerékpárút az út egyik oldalán vezet a falu elejéig, onnan a jobb oldali sáv átmegy a főút túloldalára. Kerékpárt ábrázoló sárga szaggatott vonallal ellátott sáv vezet az út másik oldalára. Én a KRESZ-en úgy emlékszem, csak gyalogátkelő helyen kell tolni a kerékpárt. Egy ilyen képet találtam a falu másik végéről, annyi, hogy itt zebra is van mellette, a másik helyen nincs, csak a sárgával behatárolt kerékpáros. [link]

Szerintem itt nem kell tolni, mert a kerékpárosoknak van kijelölve a terület.



2020. szept. 5. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell tolni, de nem feltétlenül van elsőbbséged. Ilyenkor normál kereszteződésnek számít, a táblák döntik el az elsőbbséget (általában a kerékpárúton szokott lenni a stop vagy elsőbbségadás kötelező tábla, de nem törvényszerű).

Ha leszállsz és tolod, akkor gyalogosnak minősülsz, így a zebrán mindig elsőbbséged van.

2020. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy itt nincsen elsőbbségem, STOP tábla van kint mind a kettő átvezetésnél a faluban. Csak arra nem emlékszem, hogy tolni kell, vagy át lehet tekerni. Szerintem sem kell tolni, hisz ahogy Te is írod, kereszteződésnek számít.

Egy órája egy autós megállt, hogy átengedjen (láthatta, hogy várok egy ideje), erre áthaladás közben kiordít, hogy "tolni kellene a szarodat bxxxxmeg, KRESZ-t tudni kéne".

2020. szept. 5. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen jól csináltad, ő volt a barom.


Ismét bebizonyosodott, hogy attól, hogy van valakinek jogsija nem feltétlenül van tisztában a szabályokkal.

2020. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
86%

Két eset van, amikor a kerékpárt tolva kell átkelni az úttesten. (KRESZ 54.§ (4)) más esetben nyugodtan áttekerhetsz. A kerékpáros átvezetés nem tartozik egyikbe sem.

Szóval az említett autósnak valóban tudnia kellene a KRESZt...

2020. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Itt felhívnám a figyelmet a kerékpáros felé néző behajtani tilos táblára. Ez egy egyirányú bicikliút! Ha a tábla felől jössz, na akkor le kell szállnod és áttolnod a zebrán, mert egyébként kerékpárosként nem hajthatnál át abba az irányba.
2020. szept. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: igen, ezt tudom, hogy ott az egyirányú, mert a faluban kerékpársáv van, és a falu végén az egy oldalra kerül mindkét menetirány, és kerékpárútban folytatódik.
2020. szept. 7. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!