Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet járdán, gyalogosoknak...

Lehet járdán, gyalogosoknak kijelölt útszakaszon biciklizni olyan zsúfolt helyen, mint pl. a Rákóczi út?

Figyelt kérdés
Én megértem, hogy nem szívesen bicikliznek a Rákóczi út úttestjén, de gyalogosokba belehajtani sem kellemesebb. Miért nem lép fel a rendőrség a járdán biciklivel száguldozók ellen?

2013. júl. 28. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Én pedig kérdezem miért nem lép fel a rendőrség az úttesten biciklizők ellen amikor karnyújtásnyira mellette van a kijelölt bicikliút? Jó minőségű mégcsak nem is gidre-gödrös.
2013. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Röhögni fogsz, hallottam sztorit arról, hogy rendőrök maguk küldtek fel az úttestről kerekest a járdára. (Szabadság hídon pedig bitang módon a kerekesút vezet járdára!)


Egyébként nem lehet járdázni a Rákóczin (sem). Én szoktam széllel szemben pisálni a Rákóczi úttestjén SZABÁLYOSAN (vagyis a külső sávban a buszsávtól beljebb), főleg kisebb forgalomban, és nem tudom megkövezni azokat, akik a járdán mennek. Tülkölő, türelmetlen ótósok, hiába van másfél sávjuk az előzésre, ha középen megyek védve a sz.ros életem, azért dudálnak, ha lehúzódom akkor richtig betolnak a buszsávba, remélhetőleg nem egy busz elé.


Eddig szerencsés voltam, még senkinek sem sikerült egy piros hetes elé szorítania, úgyhogy nem kísértem a sorsot, inkább kerülök a párhuzamos utcákon, ahol a jobbkezet nem nagyon sikeredik megadni. (De végül is csak egy kerekes vagyok, természetesen nem ismerem a KRESZ-t, nem is tudom, hogy mi az az egyenrangú utak kereszteződése és jobbkéz-szabály.)


A száguldozó, gyalogot lecsengető kerekest pedig szépen le kell szállítani, és elmagyarázni neki, hogy hol kell keménykedni. Az úttesten. Az sem baj, ha meglepik egy csekkecskével.


(A csendben osonó, tisztelettudó kerekest pedig ne üldözzük, mert csak félti az életét - aki már ment a Rákóczin kerekesjárművel, az tudja miért.)

2013. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!