Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nagyot hibáztam?

Szerintetek nagyot hibáztam?

Figyelt kérdés

Este egy körforgalomban rossz helyen fordultam ki és csak utána vettem észre hogy az a kijárat egy autopálya felhajtható , nem hajtotottam fel az autópályára hanem a felhajtón megáltam és elakadás jelzővel elkezdtem vissza tolatni hogy megússzam a bűntetést. Kb 10-15 métert tolathattam hátra vissza a körforgohoz. Nem közvetlenül de két autó jött utánam.

Szerintetek hogy kelett volna cselekednem ?


2020. aug. 5. 16:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10 Tudtommal olyan nem fordulhat elő Magyarországon, hogy kijössz a körforgóból és már egyből ott van melletted a szalagkorlát, alatta pedig a pálya.

Szokott lenni egy rövid felvezető és utána kezdődik az a szakasz amiről te beszélsz.

De ha még úgy történt volna ahogy te mondod akkor sem lett volna benne semmi veszély hacsak nem egy agyon tuningolt Bugatti Chironnal közlekedsz amely 1,5 mp alatt 100-on van és rutinszerűen padlót versz neki már a ki hajtás megkezdésekor.

2020. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem volt egy halálos hiba, nekem is volt már ilyen de még időben észrevettem és nem jött mögöttem senki. Amúgy ha neagyjisten mész 10 15 kmt egy autópályán, nem biztos hogy pont leolvassák a rendszámod. Mondjuk nem tudom hogy ez automatizált - e vagy sem mert ugyanúgy látok video kontroll kocsikat is a felső kamerák mellett. Ha minden kötél szakad veszel mobilon egy autópálya matricát, azt hiszem nem jár bünti ha kicsit később veszed meg.
2020. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bár körforgalomnál nem szégyen menni még egy kört ha benéznél egy kitérőt.
2020. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Én jártam már úgy, hogy elnéztem egy kihajtót és véletlenül autópályára kanyarodtam fel. Nem történt semmi, a következő kihajtónál le is tértem. Büntetést sem kaptam.
2020. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha egy órán belül veszel matricát, nincs büntetés. Inkább ez, minthogy veszélyeztess másokat.
2020. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!