Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nagyot hibáztam?

Szerintetek nagyot hibáztam?

Figyelt kérdés

Este egy körforgalomban rossz helyen fordultam ki és csak utána vettem észre hogy az a kijárat egy autopálya felhajtható , nem hajtotottam fel az autópályára hanem a felhajtón megáltam és elakadás jelzővel elkezdtem vissza tolatni hogy megússzam a bűntetést. Kb 10-15 métert tolathattam hátra vissza a körforgohoz. Nem közvetlenül de két autó jött utánam.

Szerintetek hogy kelett volna cselekednem ?


2020. aug. 5. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Ki*szott idióta vagy!
Fasza gyerek vagy!
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem akadályoztál senkit, akkor nem probléma szerintem.
2020. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jött volna egy rendőr miközben tolatsz vissza, kaptál volna tőle...
2020. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mire számíthattam volna töle ?
2020. aug. 5. 17:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez életveszélyes manőver, nagyon megbüntetnének érte.
2020. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Auért az túlzás hogy életveszélyes nem az autó pályán tolattam vagy a rá vezető utón.
2020. aug. 5. 17:30
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Semmi veszélyes nem volt benne. Nem autópálya lehajtóról tolattál vissza pályára, hanem felhajtóról körforgóba.

Azért van különbség a kettő között, mert míg pályán lazán mehetnek akár a külsőben is 150-el,addig egy ilyen helyen általában 30-40km/h a megszokott.

Ha valaki itt beléd jön az alkalmatlan a vezetésre mert ilyen sebességnél meg kell tudnia állni.

2020. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Ezt egy kicsit gondold át újra. A felhajtón arra számít az ember, hogy előtte tempósan haladnak, mert be szeretnének csatlakozni az autópálya forgalmába. Ha mögötte későn realizálja valaki, hogy az autó előtte áll, akkor simán belecsapódhat 70-90 km/h-val (ha nem számítjuk a vészfékezést).
2020. aug. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ő azt mondta, hogy kb 10-15 métert kellett visszatolatnia, hogy elérje a körforgót.

Na most a körforgóból általában 30-nál többel nem hajtunk ki, utána meg tulajdonképpen azonnal szembesülünk az előttünk lévő szgk-val akinek remélhetőleg ég a tolatólámpája így nem kezdjük el taposni a gázt mint a hülye.

2020. aug. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Veszélyesnek én se gondolom, mert körforgalomból nem szoktak túl gyorsan kihajtani, az autópályafelhajtók tényleg 30-40 km-esek szoktak lenni, és feltehetőleg belátható volt a hely.

Szabálytalan viszont nagy valószínűséggel voltál, tehát egy rendőr bizony megszólított volna.

Nem mutattad a helyszínt, de ez a felhajtó rész leginkább egyirányú lehetett. Egyirányú úton pedig tilos tolatni. Ahogy körforgalomban is, te pedig pár métert már ebben tolattál a végén.

De valószínűleg mindenki ezt csinálta volna a helyedben, akinek nincs matricája...

2020. aug. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8: Másik mondatában már felhajtót ír. Az közvetlenül a gyorsítósáv előtti kis szakasz. Most akkor melyik?
2020. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!