Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Simson s51-et lehet vezetni...

Simson s51-et lehet vezetni AM-es jogsival, azt nem nézik hogy 50 helyett 51 ccm?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 15:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Heteske!

Ha figyelmesebben olvasnád a vélaszokat -és még értelmeznéd is- rájöhetnél hogy miről is van szó.

#2 válaszomban azt írtam, hogy az 50 és az 51 között nincs köbcenti eltérés.

Mivel ez volt a kérdés!

Szóval, alapjaiban ugyan az a motorblokk, csak van egy két műszaki újítás.

Vagyis ugyan az az 50ccm-s, kétütemű résvezérlésű léghűtéses egyhengeres. Sőt, még a henger dőlésszöge is maradt a régi 30°-os.

Senki nem azt kérdezte, hogy miként kell a berúgótengelyt cserélni, senki sem volt arra kíváncsi, hogy a csapágyak kenési rendszere megváltozott, stb.

Ergo olyan dolgokra válaszoltál, amit senki sem kérdezett. :)

2020. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Próbálsz kitolatni a hülyeségedből.

Nem fog menni, te állítottad, hogy a két blokk ugyanaz, csereszabatos.

A tény ezzel szemben az, hogy a két blokk nem ugyanaz, ennyi. De magyarázd csak a fotelhuszár bizonyítványodat...

2020. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Kedves" 2., 11. válaszoló. Nem emlékszem, hogy pertut ittunk volna, tehát legyen szíves megválogatni a szavait (tisztánlátás kedvéért: 7-es vagyok).

Másrészt a trabant és a ferrari motorja is alapjában ugyanaz, hisz van benne henger, dugattyú, benzinnel működik. Én kiemeltem pár eltérést (nem mindet), amiből egy olyan ember, aki tényleg ért a motorokhoz, le tudja szűrni, hogy még alapjáben sem ugyanaz a kettő. Persze fotelből könnyű okosnak lenni. Lehet, hogy több simson blokkot szereltem/javítottam pár évtized alatt, mint amennyit ön akár látott is.

Mindenesetre részemről a téma - értetlenség okán - lezárva, bármilyen további kötekedés jelentésre kerül. További szép napot.

2020. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszi, eddig is szép volt a napom........... ;)
2020. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!