Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tanítsam meg anyukámat...

Hogyan tanítsam meg anyukámat rendesen lefele váltani autóval?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem érti a machanikáját :(

6-osban mentünk a manuális autójával az m7-esen, de sajnos bekerültünk egy kamion mögé, ahol lefékezett 80-ra, de amradt 6-osban. ekkor visszaváltott 4-esbe, de ahhoz túl nagy volt a fordulatszám, ezért a motorfék egy brutálisat rántott a kocsin. Mindig ez van. Csak lassításkor nem tud lefele váltani.


Ha 4-esben megyünk és lassít 30km/h-ra és visszavált 2-esbe és felengedi a kuplungot, akkor ugye az autó lendülete fel kell ,hogy húzza a fordulatszámot és olyankor iszonyat erős a motorfék. És akkorát ránt hátra, mintha karamboloznánk.


Mindig elmondom neki, hogy nem igaz, hogy te nem érzed. Heel toe!!! az a legkönnyebb lefele váltási módszer, ha nem állsz meg.


A fordulatszámot magasan tartva kell felengedni a kuplungot, mert akkor nincs motorfék! Ezen mit nem lehet érteni?


2020. júl. 2. 12:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
#20 Gondoltam átmegy az analógia. 😂
2020. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ha ennyi idő alatt nem érzett rá, akkor már valószínűleg sosem fog.

Megoldás: Vegyen automatát.

2020. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
63%
Én is most jöttem rá 3 év után, hogy nem lehet úgy visszaváltani, hogy nem nyomunk gázt közben. Ha 5 másodpercig csúsztatom a kuplungot, akkor is ránt egy kicsit a kocsi, úgyhogy egy ideje úgy csinálom, hogy folyamatosan nyomom a gázt, benyomom a kuplungot, a fordulat felmegy oda, ahova kell, aztán visszaengedem a kuplungot. Kicsit furcsa, mert lassulni akarok, mégis a gázt kell nyomni, de már vannak olyan váltásaim, amik tökéletesek, és nem is lehet érezni, hogy váltottam, csak nehéz eltalálni a fordulatot, ha túl magas, akkor is ránt, meg ha alacsony, akkor is.
2020. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, milyen autó lehet az, ami óvatos visszaváltásnál ránt. Ott valami műszaki probléma se kizárt.

Nekem jelenleg 2 autóm van, a cégnél mindenféle típusú autót vezetek felváltva, de egyik se szokott rántani visszaváltásnál, pedig nem adok gázt, ha tovább akarok lassulni. Lassan engedem fel a kuplungot, ennyi.

2020. júl. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg neki: indulás 1 es, 10km/h 2 es 30 km/h 3as 45km/h 4 és 75-80 km/h 5 ős.... Ugyan ez vissza felé is, annyi hogy a kuplung.... Menjetek ki egy üres útra gyakorol... Mondjuk a forgalmi vizsgán nem engedtem volna at6ha egyfolytában.... Amúgy is elofordul.... Tegnap 2 és helyett 1 és be tettem de 10el mentem mert dugó volt, de nem volt gáz
2020. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!