Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tanítsam meg anyukámat...

Hogyan tanítsam meg anyukámat rendesen lefele váltani autóval?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem érti a machanikáját :(

6-osban mentünk a manuális autójával az m7-esen, de sajnos bekerültünk egy kamion mögé, ahol lefékezett 80-ra, de amradt 6-osban. ekkor visszaváltott 4-esbe, de ahhoz túl nagy volt a fordulatszám, ezért a motorfék egy brutálisat rántott a kocsin. Mindig ez van. Csak lassításkor nem tud lefele váltani.


Ha 4-esben megyünk és lassít 30km/h-ra és visszavált 2-esbe és felengedi a kuplungot, akkor ugye az autó lendülete fel kell ,hogy húzza a fordulatszámot és olyankor iszonyat erős a motorfék. És akkorát ránt hátra, mintha karamboloznánk.


Mindig elmondom neki, hogy nem igaz, hogy te nem érzed. Heel toe!!! az a legkönnyebb lefele váltási módszer, ha nem állsz meg.


A fordulatszámot magasan tartva kell felengedni a kuplungot, mert akkor nincs motorfék! Ezen mit nem lehet érteni?


2020. júl. 2. 12:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én se vagyok autóversenyző, mégse váltok úgy, hogy 130 nál 6-osból egyesbe vissza :D


amúgy én heel toe-zok. Ha autópályán egy kamion mögé kerülök és 6-osban lelassítok 80-ra, de pont nem jön senki, akkor megpöccintem a gázt, ekkor felmegy 4000-re és visszaváltok 4-esbe. És máris nem ránt vissza az autó lelassítva 40-re.

2020. júl. 2. 13:10
 12/25 A kérdező kommentje:
10 pontosan. A heel toe csak megkönnyíti ezt. szerintem is felesleges, de van olyan szituáció amikor szükséges. (anak aki ismeri) mert rosszabb esetben megpördül az autó a lassabban gyorsuló kerekek miatt elvesztett tapadás miatt és kész a katasztrófa.
2020. júl. 2. 13:11
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, ahhoz nagyon analfabétának kell lenni, hogy megpördüljön bárki is normális forgalmi viszonyok között. Ezt már te is túltolod egy kicsit. Nem kell heel toe meg ilyesmi, érzéssel kell kezelni a kuplungot is kész.
2020. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%

Én a csajomnak úgy tanítottam a váltást, hogy először csak kb. félig engedjük fel a kuplungot (autótól függően), majd ott egészen addig megtartjuk, amíg a motor és a futómű megbeszélik a dolgot és kiegyeznek egymással. Igény szerint 1-1 centit le vagy fel engedjük a kuplungot, ahogy a motor és a futómű kérik. Ezt lehet érezni.


10 perc sem kellett neki és hármasból tudott állóhelyzetből indulni.


Lefelé váltásnál ugyanez a manőver, leváltasz, kb. félig felengeded a kuplungot, ott megtartod és figyeled, hogy mit beszélget egymással a motor és a futómű. Ha túl sokat váltottál vissza, kb. 5-10 perc gyakorlással már azelőtt érezni fogod a túlzott leváltást, mielőtt a kuplungot teljesen felengednéd és rántana.


A kulcs *megtartani* a kuplungot helyben (minimális esetleges korrigálásokkal) egészen addig, amíg a motor és a futómű megbeszélték a dolgot és teljesen fel lehet engedni. Gyakorlással ez a folyamat egyre gyorsabban fog menni.

2020. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%
Amikor emeli fel a kuplungot és eléri a fogáspontot,adjon rá egy kisebb mennyiségű gázt.Nem olyan könnyű ràérezni de egy idő után menni fog.
2020. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Kuplungon nem ugrálni kéne, hanem finomabban felengedni és nem lenne semmi baja, főleg akkor, ha eleve a lelassult sebességtartománynak megfelelő sebességbe teszi vissza a váltót.


De ha 30 év alatt erre nem érzett rá, akkor most már nem fog.

2020. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
A heel&toe az az, amikor féktávon sarokkal adsz gázt. Amikor csak simán megpöccinted a gázpedált, az a rev match. Szerintem ne foglalkozz ezzel, anyud úgy kezeli az autót, ahogy szeretné. Ha meg a te autódat vezeti, és ez a bajod, akkor ne add oda neki, ilyen egyszerű.
2020. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Oktatáson ezt úgy szokták elmagyarázni, hogy 50 körül 4-esben, 70 körül 5-ösben, stb., aztán majd jön a tapasztalat és ezt tudat alatt felváltja a fordulatszám alapján való váltogatás. Ez nem általánosítható, mert minden autó más, de ha kitapasztalod az autódon, akkor anyukának is mondhatod ezt, mint irányadás.
2020. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

persze, mama majd sarokkal adja a gázfröccsöt :))))

Baszod csúsztatni kell a kuplungot, ennyi a megoldás.

2020. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#14 Ezen jót röhögtem 🤣 Motor és a futómű megbeszélik egymással 🤣 Csaknem tiéd Villám McQueen a Verdákból? 🤣🤣🤣
2020. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!