Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tanítsam meg anyukámat...

Hogyan tanítsam meg anyukámat rendesen lefele váltani autóval?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem érti a machanikáját :(

6-osban mentünk a manuális autójával az m7-esen, de sajnos bekerültünk egy kamion mögé, ahol lefékezett 80-ra, de amradt 6-osban. ekkor visszaváltott 4-esbe, de ahhoz túl nagy volt a fordulatszám, ezért a motorfék egy brutálisat rántott a kocsin. Mindig ez van. Csak lassításkor nem tud lefele váltani.


Ha 4-esben megyünk és lassít 30km/h-ra és visszavált 2-esbe és felengedi a kuplungot, akkor ugye az autó lendülete fel kell ,hogy húzza a fordulatszámot és olyankor iszonyat erős a motorfék. És akkorát ránt hátra, mintha karamboloznánk.


Mindig elmondom neki, hogy nem igaz, hogy te nem érzed. Heel toe!!! az a legkönnyebb lefele váltási módszer, ha nem állsz meg.


A fordulatszámot magasan tartva kell felengedni a kuplungot, mert akkor nincs motorfék! Ezen mit nem lehet érteni?


2020. júl. 2. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, nekem se sikerült soha belerázódnom a váltogatásba, eleve egy bosszantó förtelemnek találom, nem is idegesítem magam inkább azzal hogy autóval járok. :D
2020. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Küldd el egy "utánképzésre" vagy vezetéstechnikai tréningre, akár ajándékként is. Nem nagy összeg.
2020. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De értitek miről beszélek ugye? Ha tiltásig nyomjátok 2-esben és visszaváltotok 1-esbe akkor túlpörög a motor. ez világos. De ha mittomén 3000F6P-en pörög 4-esben és visszaváltasz 3-masba akkro az felmegy 6ezerig is, ami már majdnem tiltás. olyankor hatalmasat ránt a motor úgy ,mintha fékeznénk.
2020. júl. 2. 12:54
 4/25 anonim válasza:
19%
Hogy lett meg így a jogsija?
2020. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Simán. 30 éve vezet, nagyon jól tud vezetni, a kreszt kívülről fújja, de sokszor így vált vissza.
2020. júl. 2. 12:58
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

Nem vezet gyakran?

Én nem vagyok egy autóversenyző, de a váltás simán megy, érzésre. Nem kell figyelgetnem a sebességet meg a fordulatszámot. Csak érzem az autó gyorsaságát meg hallom a motor hangjából is. Pedig tényleg nem vagyok tehetséges.

Egy vezetéstechnikai program szerintem is jó lenne neki. Biztos sokat tanulna és magabiztosabb lenne.

2020. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

30 év alatt nem érzett rá??? Jujjj.

Mit takar, hogy jól vezet? A kresz megtanulása, ismerete, teljesen más készségeket kíván, mint az autó elvezetése.

2020. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

#3

Más érteni, és más kivitelezni. A rakéták működését is értem alapjaiban, de ettől még nem tudnám vezetni.

Amúgy nekem is simán meglett a jogsim így, talán 1 hibapontot kaptam a váltó kezelése miatt. Az ilyesmi nem jelent bukást.

(#1 voltam)

2020. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Váltani tud, az szerintem a legkönnyebb része az autónak. ha mozgatod a váltókart csak benyomott kuplunggal tedd. ezt még az is megérti akinek fogalma sincs, hogy hogy néz ki a váltó és a kuplung belülről.


És pedig tud anyu váltani, csak valamiért ott megáll az agya amikor nagyon kicsi lassítással túl sokat vált vissza. és így 1000-3000-res tartományból felmegy 5000-re.

2020. júl. 2. 13:08
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Heel toe váltástechnika teljesen felesleges utcai forgalomra.


A fokozatot kell eltalálnia és lassabban felengedni a kuplungot.

2020. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!