Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van elsőbbsége?

Itt kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Szilágyi útról jobbra kanyarodónak (stop tábla után át a síneken) Vagy annak aki szemből jön és balra kanyarodik?

Ha egy kicsit előrébb mentek a térképen a stop tábla még nincs ott.


[link] ,19.115296,3a,44.6y,37.92h,91.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1slGEa65fgNLHgVinJnNG3tA!2e0!7i16384!8i8192



2020. júl. 1. 15:24
 1/10 A kérdező kommentje:

[link] ,19.1153117,3a,75y,53.24h,89.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3oWFoHfiqv_trAQLMIq3Wg!2e0!7i16384!8i8192


Link hátha így jobb.

2020. júl. 1. 15:24
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Tessék itt a rövidített link, a balra kanyarodók szemszögéből:

[link]


Azon a ponton, ahol összeér a két sáv, kvázi egyenrangú kereszteződés van.


Jobbkéz-szabály dönt az elsőbbségről.

2020. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és a választ, most már látom, hogy abból az irányból is stop tábla van.
2020. júl. 1. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, és a régi fotóhoz hasonló a közlekedési helyzet, azzal a különbséggel, hogy megállítják STOP táblákkal a forgalmat, a keresztező vasút (HÉV?) miatt.

Gondolom volt itt pár baleset.


Régen is a jobbra kanyarodóknak volt elsőbbsége a balra kanyarodókkal szemben.

2020. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem a kérdésre válasz, de ember, ez a kereszteződés valami undorítóan gányolt. :D Nyilván okkal néz ki így, de innen a monitor mögül is gratulálnék a várostervezőnek, aki ezt így megalkotta.


Nem csodálom hogy kb. mindenkinek stop táblája van, ezt be kéne szántani a francba.

2020. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#5

Nem is olyan vészes ez, főleg az új táblákkal.


Lehetne még cifrább, ha a szemből (a vasúton túlról) jövők kanyarodhatnának balra is. :)

2020. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk ilyen kötelező haladási irány táblát is ritkán lát az ember:

[link]


Nekem van rá egy erős tippem, de szerintetek mit jelöl?

2020. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért aki ennél jobb megoldást tud, az emelje már fel a kezét!


Régen persze megoldották azzal, hogy a villamos adott elsőbbséget az autóknak, csak ugye mennyire reális az, hogy a fél lakótelepet a városba szállító háromkocsis vaskerekű szerelvény fékezget...


Mindenesetre ez a Külső Szilágyi úton befelé haladó és balra Rákospalota felé kanyarodó forgalom számára hármas elsőbbségadási kötelezettséget jelent:

1. A varoshatar felé egyenesen haladók részére.

2. A kifelè haladó irányból érkező, Rákospalota felé jobbra kanyarodó forgalom részére.

3. A bármely irányból érkező villamos részére.

Bónuszkènt figyelni kell, hogy ne blokkolja a keresztezôdest, ha visszatorlódotta forgalom a vasúti átjáró miatt.

2020. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én tudok, a Stop-táblák alatt kellene jelezni egy kiegészítő táblán, hogy mire vonatkoznak ezek a táblák.

Ha én keverednék oda ismeretlenül, és meglátnám a síneket, automatikusan vasúti sínre gondolnék, ami elől valamiért hiányzik az andráskereszt, mondjuk ellopták vagy kidöntötték, és fel se merülne bennem, hogy a két Stop bármelyike a sínen közlekedő jármű számára ad elsőbbséget, nem pedig a valamelyik irányból érkező közúti jármű részére.

A kötelező haladási irány táblán a kis függőleges rész szerintem a megszűnő sávot jelképezi. Nem tudom, mennyire szabványos, vagy szükséges.

2020. júl. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Szerintem az a kötelező haladási irány tábla azt jelzi, hogy a Szilágyí útra érkezve nem fordulhatnak ki balra az Óceánárok utca felé.


Mivel más tábla nincs, ezt a jobbkéz szabály miatt megtehetnék.

2020. júl. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!