Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főútvonalra mentem...

Kanyarodó főútvonalra mentem rá egyenesen, és az oktatom azt mondta indexeljek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Úgy tanultam h csak elhagyaskor kell. Szóval nem értettem egyet vele
2020. jún. 9. 12:44
1 2 3 4
 21/31 Alex Fly ***** válasza:

@17: a szerpentinen haladó jármű nem változtat irányt. Egyenesen halad az úton.

A kérdésben viszont a mellékútról hajt rá a főútra, ami ezzel ellentétben irányváltoztatás. Itt az halad egyenesen, amelyik a főútvonal vonalvezetését követi. Tehát igen, az irányváltoztatási szándékot jelezni kell.

2020. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

21-es!

Én cikizésére írom a szerpentint az előttem szólónak. Én is úgy tudom, ahogyan írod. Hiába halad fizikailag egyenesen, nem tekergeti a kormányt. Szerinte ebben van a lényeg. Nem tekergeti, nem indexel. Tehát ha tekergetéshez index jár, akkor a szerpentin…

2020. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
50%

#20: Dehogynem, ott a főútvonal tábla.


#21: Abból hogy a főútvonalon haladó egyenesen megy, nem következik, hogy a főútra egyenesen ráhajtó irányt változtat.


#22: Csakhogy a "cikizésed" értelmetlen volt, mert nem állítottam ilyet.

A (kanyarodó) főútvonalon továbbhaladó nem változtat irányt, tehát nem kötelező az irányjelzés. Ezt nem is vitattam, ez benne van a kreszben. (29. § (2))

A (kanyarodó) főútvonalról letérés irányváltoztatás, természetesen kell jelezni. Ezt sem vitatom, ez is benne van a kreszben. (29. § (1))

De a mellékútról a kanyarodó főútvonalra egyenesen ráhajtásról semmit nem ír a kresz.


De ha megnézed az elméleti vizsga feladatsorait, ilyen helyzetben soha nem megy az

adott jármű irányjelzője.

Itt egy példa (régebbi tesztből való, de ebben nem változott semmit a kresz):

[link]

Ezen az ábrán szerintetek a teherautósnak kéne indexelnie, mégsem teszi. Mindezt egy hivatalos KRESZ vizsga példában.

2020. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
És akkor mondjam az oktatomnak h szarul tanít?😂 Én is úgy tanultam h nem kell, csak ha elhagyom.. mert van olyan h két sav megy rá, a balos megy balra, a jobbos egyenesen, most én a jobbos sávból nem indexelhetek balra, elég hülyén venne ki magát
2020. jún. 10. 20:31
 25/31 anonim ***** válasza:

A kommentek többsége azt mondja, hogy kell, aztán mégis annak hiszel, aki szerint nem kell?

A Kreszprofesszornak ez a mániája, hogy nem kell, és a válaszaiban rendszeresen ezt állítja. De nincs igaza.

Nézd meg ezt:

[link]

Itt a legfelső komment (gazso 2018.12.04) alsó felében pontosan idézve van az a KRESZ-szabály, ami egyértelműsíti, hogy kell indexelni. És a Kreszprofesszor erre már nem tudott mit válaszolni...

Azon lehet vitatkozni, hogy ez mennyire hasznos vagy nem hasznos dolog, de az vitán felüli, hogy a KRESZ szerint kell.

2020. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A Kreszprofesszor lehetne szerényebb is, mert sok marhaságot mond amikor szabályt magyaráz. Praktikus megoldásai viszont általában helytállóak. Az sem mindig.
2020. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Alex Fly ***** válasza:
65%
@23: "Abból hogy a főútvonalon haladó egyenesen megy, nem következik, hogy a főútra egyenesen ráhajtó irányt változtat." - ha a főút logikailag egyenes, akkor a mellékúton egyenesen haladva per definitionem rákanyarodsz a főútra. Ergo kell az az irányjelzés.
2020. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen:) és nem kell a vita 😄
2020. jún. 14. 16:44
 29/31 anonim ***** válasza:

A vizsgán mindenesetre indexelj.

Ha a vizsgabiztos másként gondolja esetleg, és szóvá teszi, akkor az oktató meg fog védeni (remélhetőleg), hogy ő mondta, hogy így kell.

2020. jún. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Ha ennyire egyértelmű, hogy kell, akkor miért van az, hogy a hivatalos kresz vizsga példákban ilyen helyzetben soha nem megy az adott jármű irányjelzője?


Ezek szerint évtizedek óta hibás kresz példákkal oktatnak és vizsgáztatnak és ez senkinek nem tűnt fel?

2020. jún. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!