Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főútvonalra mentem...

Kanyarodó főútvonalra mentem rá egyenesen, és az oktatom azt mondta indexeljek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Úgy tanultam h csak elhagyaskor kell. Szóval nem értettem egyet vele
2020. jún. 9. 12:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem kotelezo de illik foleg ha pl valaki rakanyarodna a foutra es nezi h te merre mennel.
2020. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Ott azonnal nem lehetett volna rákérdezni?
2020. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Állandó vita ez itt, hogy ha egyenesen haladsz fizikailag, akkor nem is szabad, mások szerint meg kötelező. A KRESZ szerint másik útra hajtasz, tehát kötelező.

Ha egy mellékút egyik Kossuth volt, a folytatásban már Kacsa utca, az nem másik út, de alárendeltről főútra igen.

Van, aki szerint megtévesztő, mert a másik, hogy akkor most tényleg kanyarodsz, vagy sem.

De akkor pl. amikor mondjuk jobbról két utca összefut, akkor hogyan mutassam, hogy kicsit kanyarodok, vagy jobbra? Azt sem tudom jelezni.

Akkor ne is indexeljek?

Szóval a lényeg az, hogy minden ellentétes véleménnyel szemben, jog szerint KELL.

2020. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
78%

Ha jól értem, te mellékútvonalról (gondolom volt elsőbbségadás köt. tábla) hajtottál rá egy főútvonalra és (konyhanyelven fogalmazva) nem fordítottad el a kormányt?

Ebben az esetben indexelni kell.

2020. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4, igen így volt
2020. jún. 9. 13:19
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Nem szerintünk, hanem KRESZ szerint elvileg kell. Más kérdés, hogy valóságban ki mit szokott csinálni.
2020. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

De ha az oktatód azt mondja akkor tessék úgy csinálni.

Miért kell neked is felül bírálni, amikor még nem tudsz vezetni.

2020. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
A piros kéz huszárokat kérem, adják vissza a jogsit, ha szerintük nem kötelező indexelni!
2020. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell. Egyenesen haladsz, ebben az esetben nem történik irányváltoztatás.

Ha van másik mellékút, akkor ráadásul megtévesztő lesz az irányjelzésed.

2020. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%

Akik lepontozták a 6-os számú válaszomat, kérem értelmezzék ezt a néhány sort:


"29. § Irányváltoztatás, irányjelzés


(1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet."


Ha nem megy önállóan, akkor itt egy kis segítség:

[link]

2020. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!