Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne megfékezni a...

Hogyan lehetne megfékezni a közlekedőket?

Figyelt kérdés
Mostanában szemet szúróan sok a büntetőfékezés, a piroson áthajtás, a telefonálás vezetés közben, meg a többi durva szabálytalanság, hogy elgondolkodtam egy megoldáson. A pénzbüntetést a gazdagok zsebből fizetik, a jogosítvány bevonás nem megoldás, hiszen egy rétegnek eleve nincs meg. Szerintem a megoldás a jármű időleges bevonása. Ha valakinek 3 hónapig egy rendőrségi telephelyen porosodna a kocsija, máskor azért meggondolná magát, megérte-e.

2020. máj. 29. 10:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kicsi a lebukás esélye, ilyen egyszerű. 1% alatti. Ha annyi rendőr lenne az utakon, hogy minden szabálytalanságnál 20-30% esélyed van lebukni, akkor mindenki meggondolná, hogy szabálytalankodik-e.
2020. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan módszer, amibe ne lehetne belekötni.

Van, ahol a vagyoni helyzethez igazítják a büntetés mértékét.

Ellenérvek:

Nem igazságos, hogy az egyiket 10 000 forintokra büntetik, a másikat 2,4 millióra, brühühü (szerintem pedig így kellene)

A másik ellenérv: tudjuk, vannak papíron nincstelenek, luxusvillában. Hogyan állapítsa meg a közlekedési hatóság a tényleges vagyoni helyzetüket, ha más hatóságok sem képesek rá?


A jármű elvételére is van példa, de ott csak addig van lefogllava, amíg a büntetést be nem csengetik.


Kikezdhető, de jó módszernek hiszem a pontrendszerben néhány változtatást.

18-at lehet elérni. Legyenek olyan szabálysértések, amiért 17 pont jár. Pl. a piroson áthajtás, az agresszív vezetési stílus, rokihelyen, járdán parkolás stb.


Nem tudom más országoknak mi a titkuk, de jártam pár helyen, ahol elképzelhetetlen olyan, ami nálunk mindennapos.

2020. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyetlen válaszoló sem értette meg a kérdés lényegét. A pénzbüntetés valakiknek nem visszatartó erő, a jogsi elvétel sem, sem a pontrendszer, mert egyszerűen tojnak a szabályokra. De ha elvennék a kocsit, akkor nem tudna mivel szabálytalankodni tovább 3 hónapig.

Az elvek remeke a szabályozásunkban, de gyakorlatilag nem ér semmit. Erre lenne megoldás az én ötletem.

2020. máj. 29. 12:38
 14/22 anonim ***** válasza:

Megértettem.

Csak nem értek vele egyet.

Nem az autó tehet arról, ami történik. És vannak bérautók is.

Ha az autót bűnteted, az egyén továbbra is ott marad a társadalomban és nem autóvak fog szociopatát játszani, hanem fa husánggal.


Ezeket az egyéneket ki kell zárni a társadalomból, ha azt akarod, hogy ne legyenek a társadalom részesei.

2020. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

A megoldás nem a büntetési tételek variálása, hanem a reális esély a büntetésre.

Hiába találod ki, hogy még az autót is zárolják, ha ennek szinte nulla az esélye, mert nincs tettenérés, nincs intézkedés. Csak a trafipaxozás megy a szokásos helyeken

2020. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Az ötleted tényleg xar, akinek a pénz bírság nem visszatartó erő annak szerinted mibe kerül bemenni egy szalonba és venni egy másik autót. Mellesleg valószínű vennének is sokan, mivel nem gondolsz bele, hogy sokaknak munka eszköze lehet.

Amúgy szabálytalan parkolásért kapsz kerékbilincset, meg elszállítják a telepre, de se hely nincs 3 hónapos tárolásra, sem ember, hogy minden gyorshajtót félre állítsanak és hívják a trailert.

Meg 3 hónap állás sok idő egy kocsinak, nem tudom tudod-e milyen következményei vannak, főleg mivel nem hiszem, hogy fedett helyre gondoltál.

Még egyszer mondom az ötleted kivitelezhetetlen, de a kommentelők jókat írnak.

2020. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%

Szóval ha én nem állok meg a STOP táblánál, hanem 2-esen kb 5-el kigurulok akkor vegyék el a kocsimat 3 hónapra.

Meg a lóf**zt

2020. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg, azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy minek engedik a gyártóknak, hogy 200-300 km/h végsebességű kocsit gyártsanak utcára. Még mielőtt leírnátok , hogy egyértelmű, tudom, de akkor is, simán korlátozhatnák ezt is, meg sem éreznénk, átlag felhasználók.
2020. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 ezt magyarok egész jól korlátozzák : átlag ember nem tud ilyen autót venni.
2020. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
És ha elveszik a kocsit mi van? Kicsit felmenne a 40-100 ezer forintos autók piaca. azt vegyék el. :D azzal is át lehet menni a piroson. :) Vállat rándít az ember és másnap vesz egy másikat. :D
2020. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!