Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi kereszteződéssel...

Az alábbi kereszteződéssel szemben lehet e parkolni?

Figyelt kérdés

Egy barátomat vittem haza , és mivel fel is mentem hozzá így parkoltam is. Na most ebből lett is egy alapos vita, mivel a parkolás után ő kijelentette hogy ez így bizony szabálytalan. vitatkoztunk róla de nem tudtuk egymást meggyőzni a következő a forgalmi szitu:

A képen látható kereszteződés az alap. a zöld jelű autó utcája egyirányú.

Én a piros autó felől érkeztem .

(a kék autó lényegtelen az ott nincs.)

Én a zöld autóval (utcájával) pontosan szemben parkoltam.

az autó előtt és után is voltak parkoló autó. itt régen volt is felfestés, de teljes mértékben le van kopva, így csak a KRESZ tudásra hagyatkozhatunk.

ahol leparkoltam ott 1 kötelező haladási irányt meghatározó tábla van (mivel balra nem fordulhatok)

ami még biztos hogy forgalomtól nem elzárt terület (nincs csíkokkal jelölve mint pl a buszmegállónál.

A barátom érve: A kereszteződéstől számított 5m. belül megállási tilalom van.

Az én véleményem: Mivel a kereszteződés nem lehet lefordulni és a parkolásom oldalán nincs utca amiről kifordulhatnak, így ez a szabály nem érvényes, csak abban az esetben ha a zöld autó utcájának az oldalán álltam volna meg 5 m. en belül.

Vélemény?

Nekem 3 hónapja van jogsim neki 5.

[link]



2020. máj. 25. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

4-es!


"41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is."

2020. máj. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"2: és a tiedéhez még azt hozzátenném hogy az én oldalamon nincs kereszteződési metszés pont...."

Hát, igen, végig kellett volna olvasni a válasz teljes szövegét....

2020. máj. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem eléggé furcsa, hogy nem mellékel a kérdező sem fotót, sem google map képkivágást a helyszínről. Talán csak kamu a kérdés?
2020. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk csatolva van a link a kérdésben....
2020. máj. 28. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!