Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet balra kanyarodni...

Hogy lehet balra kanyarodni egy beláthatatlan kereszteződésbe?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olyan helyen járok, ahol a környéken úgy parkolnak az autók, hogy beláthatatlanná teszik a kereszteződést. Közvetlenül a két sarokra parkolnak, fel a padkára, félig-meddig az úton állnak. Az út elég keskeny ráadásul, így még kevésbé látok ki a kocsiból. A legjobb mikor két nagyobb típusú autó takarja el a kilátást.


Szépen lassan gurulok ki, de egyszerűen csak akkor látom a kereszteződést, ha már félig az úton vagyok. Ma is volt olyan, hogy nagyon óvatosan és lassan gurultam, erre valaki a 30-as táblánál 50-el jött felém és kénytelen voltam gyorsan visszatolatni, mikor az utolsó 10 méteren észrevettem. De mondom, az a baj, hogy már rég az úton vagyok, mire bármit is látok. Állandóan feszült leszek, ha balra kell kanyarodni - legalábbis ebben a kereszteződésben -, mert sosem tudhatom, hogy mikor keresztezik az utamat. Ha valaki gyorsan jön és nem reagál arra, hogy szép lassan gurul a kocsim a kereszteződésbe, akkor lehet baleset lesz a vége.


Kezdő is vagyok ráadásul, nem tudom mit csináljak. :(


2020. máj. 5. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nalunk az epulet parkolojabol nem lehet kijonni rendesen, se jobbra, se balra nem lehet ellatni, mert a kapukijaro mindket oldalan parkolnak kocsik, neha nagyok. Fel eve ezen gondolkozok, de az eredmeny, h lassan, ovatosan, vagy vki segitsegevel. Ennyi.
2020. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan kell kitolni az orrát az autónak, ha jön is valaki, akkor dudál, vagy van ideje megállni, kikerülni. Az jó, hogy szűk az utca, legalább lassabban mennek, a tábla úgysem számít.
2020. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Óvatosan kitolod az orrát, ő már messziről látni fogja, hogy nem fér el tőled, szándékosan nem fog neked menni.


Nekem sokszor van, hogy ilyen helyről kell kitolatnom és a tükörben tényleg csak ilyen 5-10 métert látok. Ilyenkor nem tudok mást csinálni, kirakom a hátulját annyira, hogy a türelmetlen sfejek elmenjenek mögöttem, ha látom, hogy megálltak, akkor gyorsan kiállok és megköszönöm.

2020. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A közlekedésbiztonság egyik gyakran elfelejtett eleme a jó útvonalválasztás. Èn biztosan bevállalnék egy kerülőt, ha ez lehetséges.


Ha pedig nem, akkor centimétermenetben kitolod a kocsi orràt, mást nem tehetsz.

2020. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A megoldás az amit fentebb is írtak. Viszont én a helyedben az önkormányzatnak szólnék, hogy helyezzen ki egy közlekedési tükröt amely segít a kifordulásban. A mi kisvárosunkban is úgy került ki ilyen tükör, hogy bejelentettem a problémám.
2020. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!