Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van telezöldes...

Mi értelme van telezöldes balkanyarnál bemenni a kereszteződésbe míg be nem tudjuk venni a kanyart?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lámpás kereszteződésbe csak akkor lehet behajtani, ha még a szabad jelzés alatt el is tudod hagyni. Nagy forgalmú kereszteződésben időt lehet nyerni vele, ha már bent vagy. Esetleg egy résbe is bele tudsz lőni.

Ami nem értek az az, hogy miért dudálnak arra, aki azért nem megy be, mert már tele van így is a kereszteződés? Pl. Pesten az Egressin állok a lámpánál, ami zöldet mutat ugyan, de előttem két autó még a kereszteződésben áll, kettő egymás mellett befúrná magát jobbról, kettő balról. Szóval már 6 kocsi torlódik ott. És fekszik a dudán a mögöttem álló.

Két kör után én is bemegyek, mert rájövök, ha nem teszem, a büdös életben nem jutunk át, mert minden váltásnál még a keresztforgalom tülekedik. Azaz soha nem lesz szabad a pálya.

2018. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Csak annyi, hogy a mögötted jövő, esetleg jobbra kanyarodni akaró vagy egyenesen menni szándékozó ki tud kerülni.
2018. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Mert ha nem mész be, akkor nem fog elengedni senki, ráadásul ha folyamatosan jönnek az autók, akkor megint pirosat fogsz kapni és soha nem jutsz át a kereszteződésen.

Így viszont a tilos jelzés kezdetén indulhatsz, mert valahogy el kell hagynod a kereszteződést és ilyenkor már nincsenek szembejövők.

2018. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Mert másképp órákig ott kell állnod.
2018. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én eddig 2 telezöldes kereszteződéssel találkoztam, kicsit hamarabb indultam, mint a szembejövők, és be tudtam vágni eléjük. Hülyeség ez a telezöld szerintem.
2020. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.

Ez csak akkor működik ha az első helyen állsz. De egyébként igen, be kell menni, akkor is, ha már piros lesz mire be tudod fejezni. (Feltéve persze, hogy látod, hogy van hely ott ahova majd befordulsz utána)

szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!