Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tipp, ilyenkor hogy lehet...

Tipp, ilyenkor hogy lehet jelezni a mögöttem lévőnek, hogy ne legyen hülye? Vagy hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Mostanában többször vezetek késő este ill sötétben, autópályán és lakott területen kívül. Pici autóm van.


Pár alkalommal előfordult, hogy a mögöttem lévő kisteherautó vagy simán egy nagyobb kocsi annyira rám jön, hogy az összes tükrömben csak a fényszórókát látom és elvakít tehát kb vakon megyek.

És nem megyek lassan, (90esnél simán 100zal) bár autópályán, ha fáradtabb vagyok a külső sávot preferálom, mert ott tudok a kamionokhoz igazodni és nem kapom azon magam, hogy túl gyorsan hajtok.


Lényeg, hogy nem tartják be a követésit, megvakulok, ki nem előznek, előre nem tudok menni, mert előttem vannak....autópályán még úgy sem tudtam múltkor elengedni az illetőt, hogy bementem volna a belsőbe és hagyom elmenni, mert konkrétan nem láttam el mellette, hogy van-e szabad utam....


A belsőt még csak-csak lehajtom, de az oldaltükrökben is csak a fényszórókat látom.


Ötletek?


2020. febr. 21. 20:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem egy olyan gyakori probléma. Egyenes szakaszon lassítással, jobbra index-szel segítem, hogy megelőzzön. Azt a pár percet, amíg a seggembe nyomul, azt valahogy elviselem.

Az ilyen fékezgetős, ködzárós, spriccolós oktatásnak nem vagyok a híve, mivel alapból egy frusztrált idióta lehet, ha ilyesmivel felidegesítem, akkor csak még nagyobb hülyeséget fog csinálni.

2020. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
én le szoktam lassítani -20 km/h-át, a többség ilyenkor megelőz. Aki meg nem annak ködlámpázok, had égjen ki a retinája neki is...
2020. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!