Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tipp, ilyenkor hogy lehet...

Tipp, ilyenkor hogy lehet jelezni a mögöttem lévőnek, hogy ne legyen hülye? Vagy hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Mostanában többször vezetek késő este ill sötétben, autópályán és lakott területen kívül. Pici autóm van.


Pár alkalommal előfordult, hogy a mögöttem lévő kisteherautó vagy simán egy nagyobb kocsi annyira rám jön, hogy az összes tükrömben csak a fényszórókát látom és elvakít tehát kb vakon megyek.

És nem megyek lassan, (90esnél simán 100zal) bár autópályán, ha fáradtabb vagyok a külső sávot preferálom, mert ott tudok a kamionokhoz igazodni és nem kapom azon magam, hogy túl gyorsan hajtok.


Lényeg, hogy nem tartják be a követésit, megvakulok, ki nem előznek, előre nem tudok menni, mert előttem vannak....autópályán még úgy sem tudtam múltkor elengedni az illetőt, hogy bementem volna a belsőbe és hagyom elmenni, mert konkrétan nem láttam el mellette, hogy van-e szabad utam....


A belsőt még csak-csak lehajtom, de az oldaltükrökben is csak a fényszórókat látom.


Ötletek?


2020. febr. 21. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
menj lassabban, és akkor megelőznek
2020. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

ez velem is megtörténik néha. Kicsit előrehajolok, aztán nem folyik ki a szemem. Amúgy a teherautósok simán sportot űznek ebből. Ő eléd lát, tehát látja, hogy nincs ok amiért fékezz..ezért ne satuzz, meg ilyesmi. Bármit teszel, csak röhög rajta.


Én ebből nem csinálok ügyet, ha megunja, úgyis előz.


Te se mérgelődj.

2020. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Legközelebb lehet kipróbálom ezt a lassabban menést, de tényleg nagyon közel jött némelyik, nem vagyok benne biztos, hogy egy motorfékes lassítást észre vennék, fékezni meg nem biztos, hogy okos ötlet.
2020. febr. 21. 20:48
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

1). Menj lassan és (káromkodva magában) kielőz.

2). Az oldalsó tükrüket állítsd úgy, hogy ne közvetlenül az autód oldala mögött láttassák a hátad mögötti utat, hanem hajtsd őket kijjebb.

2020. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Haladj a forgalom ritmusával, se gyorsabban se lassabban.

A helyzet az, hogy azért az említett teherautók nem kétszázzal kenik. Százzal is ritkán. Magyarul: indokolatlanul lassú vagy, feltartod a forgalmat. Kicsit lépj oda neki. Ne száguldozz, de azért ha úgy mész hogy egy teherautónak is útban vagy, akkor ott a baj veled van.

2020. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5, nem tudok gyorsabban menni, ha előttem is vannak és ők is annyival mennek. Ha annyira lassú lennék az átlag 95-100-as tempómmal (gps szerinti) a 90 es táblánál, akkor miért nem előz meg? De ha nem lennének előttem, akkor sem fogom hagyni, hogy gyorshajtásba hajszoljom valaki.

Nem azzal van bajom, ha valaki előzni akar, hanem azokkal, akik követési távolságon belül jönnek és minden tükrömet elvakítják.

Nem azt mondom, hogy sűrűn előfordul az ilyen, de az utóbbi 2 hétben 2300 km-t vezettem, és 3-4 ilyen eset volt, főleg az egysávos főúton, de az egyik az sutópályán.

2020. febr. 21. 22:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kamionok, hanem kisteherautók, tehát nem amik le vannak korlátozva.
2020. febr. 21. 22:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Állj félre.
2020. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán amúgy 90%-ban működik a megoldás, hogy minimálisan lassítasz, épp csak pár km/h-t és villantasz egy jobb indexet, jelezve hogy "elengeded" a többség érteni szokta.
2020. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt csinálnám, hogy az út szélére húzódok így a jobb tükörből nem verődik vissza a fény, a balt meg behajtanám, középsőt meg le vagy fel..
2020. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!