Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Át szabad menni a piroson, ha...

Át szabad menni a piroson, ha szirénázó autó jön mögöttem, és máshogy nem tudok félrehúzódni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Igen
2019. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem át szabad, hanem át kell. Refit fel, könyökölni a kürtön, és nagyon odafigyelve kigurulni és úgy állni félre, hogy még a mögötted lévők is ki tudjanak jönni.
2019. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Sosem értettem azokat, akik képesek egy szirénázó mentő/rendőr/tűzoltó előtt állni mert piros a lámpa. Ha az ő lakása égne, valamelyik rokonát megmenteni sietnének, akkor is ugyanúgy állna és nem engedné el a szirénázót mert piros a lámpa?

Ahogy írták előttem is, nemhogy át szabad, hanem - ha szükséges - át kell menni a piroson ha csak őgy tudod elengedni.

2019. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha megkülönböztető jelzés van érvényben, mindenkinek PIROS van!


Hiába van előtted a lámpán zöld jelzés, megállsz és figyeled, hogy melyik irányból jön a mentő.

Gyalogos is megáll a járdán, és figyel, nem lép le!


Ha ilyen esetben pirosnál behajtok a kereszteződésbe, mert a szűk utcából nem tud kihajtani a mentő mögülem, az esetleg belém koccanó autó vezetője lesz a hunyó, őneki lesz 2 bónusszal kevesebb...

2019. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Tévedés, hogy át szabadna menni a piroson! Ilyenkor behajthatsz a kereszteződésbe annyira, hogy meg tudd adni az elsőbbséget a szirénázó autónak, de magán a kereszteződésen csak akkor hajthatsz át, amikor zöldre vált a lámpa.
2019. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

na igen, tavasszal Szegeden az Anna kút-Centrum áruház között láttam erre tökéletes példát. a megállóban benn állt a villamos, így a mentő nem ment a sínre, viszont a pirosnál is állt 2 autó. az első autó meg nem mozdult volna, így a második autós sem tudott sehova sem menni, és a mentő is ott állt vagy fél percig, már a második autós is ráfeküdt a dudára, hogy menjen már az első az útból...


ez a lámpa igazából csak az egyik ilyen...a valóság az, hogy az autósok nagy többsége max a véletlenre bízza azt, hogy amikor egy szirénázó jármű jön mögötte, akkor hogy engedi el, és fogalma nincs, hogy hogy is kellene korrektül véghezvinni.

2019. aug. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

#5

ha már bent vagy, honnan tudod, hogy mikor vált a lámpa?

2019. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!