Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telezöldes jelzésnél ti hogyan?

Telezöldes jelzésnél ti hogyan?

Figyelt kérdés
Ti megelőzitek jobbról azt az autót, amelyik meg áll a kereszteződés közepén ha egyenesen mentek? Vagy megvárjátok amíg balra el tud menni az egyensen haladóktól? Ki hogyan csinálja?
2020. jan. 28. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyen szituációba még sosem keveredtem. Felénk az összes lámpás kereszteződés olyan, hogy a jobbra/balra menő sávból csak arra lehet menni, egyenesen nem. De ha ilyen helyen járnék, akkor valószínűleg eleve abba a sávba próbálnék meg korábban helyezkedni, amelyik egyenesen fog menni kizárólag. Ha ez nem jönne össze, és megállásra kényszerülnék valaki mögött, akkor lehet átsorolnék a másik egyenesen menő sávba, de csak ha nem tartok fel senkit. És tudtommal ez a KRESZ szerint nem előznek számít.
2020. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Több mindentől függ. Motorral vagyok épp vagy autóval? Ha autóval, akkor is több mindentől függ. Hány sáv van?

Ha csak 1, akkor általában megvárom. Ha van hely jobbra mellette, akkor ott kikerülöm, ha tudom.

Ha több sáv van, akkor megvárom, miután ilyenkor mindig záróvonal szokott lenni a lámpa előtti pár méternél. Nem véletlenül, hiszen itt álló helyzetből kéne sok esetben mozgó kocsik közé sávot váltani, ami nem minden autóval megy, nem minden esetben, nem minden sofőrnek.

Ha nincs záróvonal, mert már bent vagyunk a kereszteződésben, akkor is több tényezőtől függ.

Ha nem jönnek szemből, akkor megvárom, amíg bekanyarodik, fölösleges pattogni, ha már amúgy is kanyarodik el előlem. Ha jönnek szemből sokan, akkor valszeg velem egy irányba is sokan haladnak, tehát nem tudok hirtelen sávot váltani a legtöbb esetben.

Ha esetleg nem jön senki a külső sávban, akkor indexelek jobbra és sávot váltok. Ha látom, hogy sokáig nem fog tudni bekanyarodni. Dióhéjban. De ez sincs kőbe vésve, konkrét helyzettől és körülményektől függ. Nincs fix válasz.

2020. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha motorral vagyok, akkor általában már előtte sávot váltok, nagyon ritkán ragadok be kanyarodó autó mögé. Magasabban van a fejem, jobban ellátok előre, illetve keskenyebb, fürgébb a motor, fél másodperc alatt sávot lehet váltani és 50-nel haladó kocsisor esetén is be tudok sorolni álló helyzetből két, egymástól 20 méterre lévő kocsi közé. Feltéve, hogy nincs homok vagy olaj (vagy egyéb hasonló dolog) a hátsó kerekem alatt. De álló helyzetből szűk helyre besorolni veszélyes, úgyhogy ritkán csinálom.
2020. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ti megelőzitek jobbról azt az autót, amelyik meg áll..."

Álló autót csak kikerülni lehet. De amúgy teljesen szabályos jobbról kikerülni (ha balra irányjelzőzik).


Nagyobb járművet inkább megvárom. De a személyautók mellett simán elmegyek.

2020. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mi van ha valaki balra úgy fordul hogy aki áll az előtt fordul balra? Mert hogy én épp kikerültem jobbról és lám egy autóval találtan magam szemben..
2020. jan. 28. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Szabályosan kerülöd ki az előtted állót jobbról? (Kereszteződések 10-20 méteres közelében gyakran záróvonal van a sávok közé felfestve, nem véletlenül.) Ha igen, akkor az eléd kanyarodó lesz a hibás, mivel nem győződött meg arról hogy elindulhat-e.
2020. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez már a kereszteződés közepénél történt kb.
2020. jan. 28. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, teljesen természetes, hogy nem vadbaromként átrongyolunk a másik mellett, hanem meggyőződünk, hogy nem jön éppen egy másik vadbarom szemből.
2020. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked van elsőbbséged, a másik volt a hülye. Az ilyet csak úgy védheted ki, ha lassan mész.
2020. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen koccanásom, ami két sávos szakaszon történt. Mellettem balra indexelve állt egy teherautó, én meg jobbról mentem el mellette egyenesen. Arra nem gondoltam, hogy a teherautó a szemből jövőt engedi be maga elém, én legalábbis biztosan nem tettem volna ilyet a helyében... Esélyem se volt kivédeni.
2020. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!