Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért csinálja ezt az autósok...

Miért csinálja ezt az autósok nagy része?

Figyelt kérdés

Négy sávos úton (2 sáv egy irányba) szlalomoznak, padlógázzal gyorsítanak, aztán nagy fékezéssel ugyan úgy a pirosnál állnak. Vagy mikor ketten vagyunk, piros a lámpa, én szépen odagurulok, a sok versenyző pedig padlót nyom, majd 3 másodperc múlva szépen egymás mellett állunk.

Nem lenne egyszerűbb szépen elgurulni a lámpáig kevesebb üzemanyagot fogyasztva? Miért kell az utakon “megmutatni”?


2020. jan. 10. 19:28
1 2
 1/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
43%
Mert jó érzés gyorsulni, haladni...
2020. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha valaki valóban csak versenyzik a kocsik között arra én sem tudok mit mondani. Kifizette az üzemanyagot, így az ő dolga, hogy milyen gyorsan fogyasztja el, amíg másokat nem veszélyeztet (ezen a ponton megjegyzem, hogy a kocsik között cikázni eléggé veszélyes).

Azonban baromi nagy probléma a nem jobbra tartás (középső sávból sem) és ezért nem halad a forgalom, vagyis azok akik menni akarnak. Ha rávillantasz (és nem akkor amikor összeáll a sor és nem tud mit csinálni a másik), akkor az érzékeny lelkek magukra veszik, holott teljesen szabályosan jársz el. Szóval soha nem értettem, hogy a sávváltáshoz két tükörbe belenézni és a kormányt megmozdítani miért olyan összehangolhatatlan feladat...

2020. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Mert van aki gyorsabban akar haladni.

Remélem ezeket a kigurulós mutatványokat legalább a külső sávban csinálod csak

2020. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Értelme szerintem sincs, mert szerintem nem üldözi az ilyeneket senki sem, csak ők azt gondolják. Vagy mert már csak a virtuális életben élnek, amit átadoptálnak a való életbe is, ami szerintem nagyon gáz...
2020. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Talán neked úgy tűnik, de hidd el hogy nem annyi idő alatt jutnak el A-ból B-be mint te.

Emellett gondolom élvezik.


Nem támogatom, de ez van, ezért csinálják.

2020. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Hogy érted azt, hogy az autósok nagy része?

Én csak hébe-hóba találkozok ilyen idiótákkal. Pedig nem csak hébe-hóba vezetek.

2020. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem látják át a forgalmat, és nagyon türelmetlenek. Úgy érzik, hogy ezzel nagyon haladnak, pedig nem is.
2020. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ahol lehet én is haladok, általában engem tartanak fel. Ilyenkor szépen betartom a követési távolságot, nem kezdek el cikázni a sávok között hogy 2 autót megelőzzek ilyen módon, hogy aztán ott álljak velük a következő lámpánál.

5: De gyorsabban sem, mert mindig melléjük érek, és vagy álldogálunk, vagy pont úgy kapom el hogy én lendületből menjek. Ilyenkor persze padlózzák újra hogy nehogy megelőzzék őket, majd minden kereszteződésnél ugyan ez.

Teljesen felesleges dolog.

Ha meg a belsőben megyek mert lekanyarodom, akkor bizony kénytelen vagyok korábban beállni, mert nagy forgalom esetén nehéz pár száz méter alatt behúzodni, főleg reggel amikor mindenki rohan munkába.

És igen, ilyenkor is gurulok, de mint írtam, értelme nem lenne sietni, mert piros a lámpa.

2020. jan. 10. 22:31
 9/14 Beviz Elek ***** válasza:
51%

"nem kezdek el cikázni a sávok között hogy 2 autót megelőzzek ilyen módon, hogy aztán ott álljak velük a következő lámpánál.


5: De gyorsabban sem, mert mindig melléjük érek"


Ha cikáznak és megelőznek néhány autót, akkor hogy kerülsz mindig melléjük? Előre teleportálsz a sorban?


Előfordul hogy más sávváltása/lekanyarodása miatt újra melléjük kerülsz, de ugyanígy a távolság nőhet is. Minél több az autó közöttetek, a távolság nő, valószínűbb hogy te már pirosat kapsz de ők még nem. Minél nagyobb a sor, annál több benne a túrista aki lassan indul el, a távolság nőni fog.

2020. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is lehet, hogy nem ismeri a környéket, hogy a lámpák milyen sebességre vannak beállítva.

De mondok valami mást. Egy konkrét úton egy konkrét kereszteződésnél én is szeretek elsőnek várakozni a lámpánál. Ui. a következő lámpától felgyorsul a zöldhullám sebessége. Ráadásul, ha munkába megyek, akkor balra lekanyarodok, ami még egy kicsit hamarabb vált zöldre. Ha előttem komótosan megindul 2-3 személyautó, akkor esélytelen, hogy elérjem a balra kanyarodó zöldet, de az egyenesen menő irányban is egyre inkább a zöld végénél megyünk át, aztán egyszer csak ők a sárgán, én meg már nem jutok át.

A legtöbb ember nem törődik azzal, hogy ha egyik lámpánál a zöld elején ment át, a másiknál már jócskán a közepén, akkor gyorsítani kéne, mert előbb utóbb lekési a zöldhullámot. Szerintem észre sem veszik.

2020. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!