Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te zebrához élve megvárod míg...

Te zebrához élve megvárod míg átengednek az autósok?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a jó, ha megállok kb. a 10. autó fog megállni átengedni, ha megyek mint egy robot akkor megállnak de félek hogy egy autó nem fog megállni és végem.
2019. dec. 15. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Akkor van elsőbbséged, ha megadják.

Gyalogosként az elsőbbségedet ne erőltesd, attól függetlenül, hogy zebrán megillet.

A kresz világosan kimondja, hogy a gyalogosnak is kötelessége meggyőződni az áthaladás veszélytelenségéről.

Tehát, nem mehetsz úgy, mint egy robot, szét kell nézned.


Én csak azt tudom javasolni, hogy ha nem állnak meg, várj tovább, mert különben biztos elütnek, főleg ha többsávos az út.

2019. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nézz az érkező autók irányába és tedd fel a kezed.

Így már egyértelmű, hogy át akarsz kelni.

Ha addig nem, erre meg fognak állni.

2019. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
A zebránál "élve" kell maradni.
2019. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy szoktam, hogy körbenézek és ha féktávon kívül vannak akkor megyek, mint egy robot.

Ilyenkor azok is meg szoktak állni, akik amúgy nem is fékeztek volna.

2019. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
68%
Én élni akarok... Várok
2019. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Barnabas333 ***** válasza:
40%
Én is úgy csinálom mint 4es ha velem van a 6éves fiam akkor jobban megállnak. Én autósként azt utálom amikor szakaszosan mennek át.
2019. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Van más választásod? Ha nem várod meg, elütnek. Én határozottan el szoktam indulni, persze nem ugrok le a kocsik elé, de 1-2 lépést teszek, amennyihez van elég hely. Ha ezek után nem enged át valaki, annak meg elmutogatom, mit csináljon anyukájával.
2019. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Évek óta nem kellett megállnom zebránál, mire odaérek, állnak az autók, mindkét irányból.

Mondjuk én Németországban élek, nem a Balkánon.

2019. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Megvárom, hogy átengedjen, vagy jelezze az átmenetel lehetőségét. Volt már, hogy csak úgy mentem, nem lett probléma belőle, de veszélyes.
2019. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Barnabas333 ***** válasza:
70%
Rengeteg gyalogos meg akkor sem lép le ha nagyon messze vagyok. Pedig így mindkettőnket feltárt...
2019. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!