Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te zebrához élve megvárod míg...

Te zebrához élve megvárod míg átengednek az autósok?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a jó, ha megállok kb. a 10. autó fog megállni átengedni, ha megyek mint egy robot akkor megállnak de félek hogy egy autó nem fog megállni és végem.
2019. dec. 15. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Nyolcas, én Magyarországon élek, nem a Balkánon és nekem sem kellett már évek óta egy-két autónál többet várnom. A kulcs annyi, hogy legyen egyértelmű a szándékod. Ha látványosan körülnézel, keresed a szemkontaktust, óvatos, de határozott lépésekkel közeledsz a szegélyhez, netán kézzel megálljt is intesz, szinte mindenki megáll.
2019. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Nemrég volt egy csúnya baleset, amiben a gyalogos ugyan körülnézett, de nem gondolt arra, hogy nem fogják megadni neki az elsőbbséget. Lelépett, elütötték. Mindenki vonja le a tanulságot!
2019. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
27%
A kérdés inkább az, hogy az autósok megvárják-e amíg átmegyek vagy nem hajlandóak megadni a KRESZ szerint járó elsőbbséget...
2019. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Megvarom, amig atenged, villog vagy int a kezevel. Sajnos az a tapasztalatom, hogy hiaba all meg a kulso savban az auto, ha a belsoben rongyol tovabb a masik. Nem egyszer csaptak mar el igy majdnem. Azota figyelek.
2019. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
39%
Én megállok, nézegetek körbe, legkésőbb a hatodik kocsi megáll, de sokszor már az első is. Amúgy nem nagyon szoktam használni a zebrát, mert kellemetlenül érzem magam, hogy megyek át, a kocsiból meg néznek, nem szeretem az embereket, kerülöm a szemkontaktust. Úgyhogy ahol megoldható, ott nem a zebrán megyek, viszont ha kocsival vagyok, akkor legtöbbször átengedem a gyalogosokat.
2019. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!