Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sérült (horpadt, törött)...

Sérült (horpadt, törött) autót átengednek-e műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés

Oldalról belementek a szabályosan parkoló 17 éves autómba. A bal első ajtó behorpadt, karcolódott, további 3 elem sérült (talán csak fényezni kell).

A javítási költségek jóval meghaladják az autó értékét, illetve a biztosító által megítélt összeget.

Műszaki vizsgán átengedik-e így sérülten az autót, hogyha műszakilag nem találnak más problémát?


2018. márc. 1. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem!

A karosszériának esztétikailag is meg kell felelnie.

Hacsak az autó nem pár tízezret ér, akkor a javítási költség alapján jókora méretű és jól látható sérülés lehet, ez biztos bukta.

2018. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha komoly a javítási költség, akkor erősen kétlem... Mert apróbb repedéssel, töréssel simán átmegy, tapasztalat.
2018. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából elég látványos, de csak esztétikailag csúnya, nem hinném, hogy befolyásolná a biztonságot.


Az a szívás, hogy a biztosító csak az autó értékének 60%-ig javít, ez meg jóval több. A kocsi értékét 250.000-ben állapította meg, a javítási költség 3-500.000... Egy éve 310.000-ért vettem az autót, költöttem is rá, most meg jó ha 50.000-ért el tudom adni (amúgy műszakilag teljesen jó), de ezek szerint ha nem tud átmenni így a műszaki vizsgán akkor az szívás, mert a 130.000-ból amit a biztosító fizet nem jön ki. Mindenhogy rosszul járok :(

2018. márc. 1. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálattal hallom :/

Milyen kocsi?

2018. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!