Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerűlhetem még valahogyan,...

Kikerűlhetem még valahogyan, hogy elvegyék a jogsim idejglenesen? Vagy ez már tény!

Figyelt kérdés
Volt a múlthónapban egy koccanásom,én voltam hátúl, engem hoztak ki vétkesnek.Rendben,elfogadom.Most kaptam egy határozatot,60 e büntetés,és 4 hó jogsibevonás.Fellebezek a bevonás ellen,mert kocsi nélkűl nem tudok pénzt keresni, termelő vagyok,sokat utazom,hogy eladjam a megtermelt árumat.Ki tudom valahogy kerűlni a jogosítványom bevonását?
2010. júl. 19. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legbiztosabb ha egy jogászt kérdezel meg erről, ő biztosra megmondja
2010. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy koccanás miatt elvennék a jogsid?Meg mi köze a rendőrségnek ehhez?Nem akartad aláírni a betétlapot,és végül per lett belőle vagy mi?
2010. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szemtanuk hívtak rendőrt,mert a kicsikocsi elöttem az árokba kerűl.Így rendőri intézkedés lett sajnos.betétlap ide-oda,és kész nekem ez az elvem,senkinek semmi baja nem lett hálistennek. De mi lesz velem kocsi nélkűl....mi a p...csát tehetnék?
2010. júl. 19. 11:31
 4/11 anonim válasza:

Hasonló eset volt a családban nem is olyan rég. Mi írtunk ügyvéddel fellebezést, hívatkoztunk arra h messze lakunk, csak így tud pénzt keresni plusz egyetemre is jár, ami már be van fizetve és így nem tudna vizsgázni.A pénz bírságot "szívesen" kifizetjük, de a bevonástól tekintsenek el. Nekünk elfogadták a kérelmet.


Amúgy vannak speciális esetek, amikor tuti, hogy elfogadják. Pl. súlyosan vagy tartósan beteg ember van a családban és a bevonánással akadájoznák a korházba jutást ilyesmi. Van több is én erről tudok.


Remélem segítettem:)

2010. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nem kérdezték h szükséged van-e a jogsira?amúgy ha szerzel valami munkáltatótól igazolást,hogy szükséged van a josidra mert anélkül nem tudsz dolgozni,jobb esetben vissza adják,vagy lecsökkentik a hónapokat!
2010. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi,ez jónak tüni.. a többieknek is kössz..

Várok még jó ötleteket...

2010. júl. 19. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha a határozat szerint fizetned kell,és a jogsidat ideiglenesen leadni akkor ezt kell tenned..De egy ügyvéd vagy jogász talán tud segíteni neked,hogy milyen kérvényt írj,vagy hogy tudj ki bújni a határozat alól.

Viszont azt 100%-ban tudom,hogy a határozatod (ha már jogerős) benne van a rendszerben,vagyis bármelyik rendőr megtudhatja ha belenéz a kis gépébe.

A barátomnak is elvették 6 hónapra ideiglenesen,de ő nem volt hajlandó leadni,így tovább furikázott,és nagy ívben lesz@rta a határozatot.."Miért mi lesz? semmi" szöveggel elvolt egy darabig.De végül is körözés alá került a jogsija,és elvették,de nem 6 hónapra hanem 1 évre.Ezért is megbüntették..Ezért inkább azt tanácsolom,hogy keress egy ügyvédet,és vele együtt írjatok egy kérelmet...Így több esélyed lesz,.hogy magadnál maradjon a jogsid..

2010. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Így járt a bátyám is, sofőrt kellett arra az időre felvennie, mert ő is a kocsival keresi a pénzt.
2010. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A büntetésnek az az értelme, hogy aki nem szabályosan közlekedik, annak azért legyen belöle hátránya. (Annyira nem kis koccanás volt, ha a kocsi az árokban kötött ki, és te egész biztos nem csak rágurultál, hanem elég szépen bele rohantál)

HA valakinek elveszik a jogositványát, akkor az nem indok arra, hogy "megkegyelmezzenek", hogy autóval jár dolgozni. Lehet taxit hivni, ismerösöket megkérni - éppen igy érzi meg a bünös, hogy büntetést kapott, és teljesen jogosan.

2010. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csak határozatot kaptál, mindeképpen fel kell lebbezned!

Nem tudom, mi van a határozaton, valószínűleg "közlekedési rend megzavarása", vagy "közúti veszélyeztetés".

Fel kell lebbezni, rosszabb nem lehet, a pénzbírságot lejjebb viszik, és ha 2 éven belül nem volt szbálysértésed, akkor legjobb esetben nem vonják be a jogsidat, de ennél valószínűbb 1 hónap(ugyanis 1 hónaptól 12hónapig történő bevonás a büntető tétele).

Tipp:Ha ksivárosban laksz, bemész a rendőrségre és normális a szabálysértési előadó, készséggel segít megírni a kérvényt.Abba meg mindent írj bele!!!!Beteg vagy, neked vanegyedül jogsid a családba,fial a kutyád, bármit....

Mivel négy hónapotkaptál, gondolom előtte nem volt szabálysértésed.

Tipp: Nézd meg, meddig lehet fellebbezni.Csak utolsó nap menj be. Míg átfut, hoznak egy új határozatot, és még az megint jogerőre emelkedik....nyersz kb egy hónapot.

2010. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!