Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondják azt hogy óvatosa...

Miért mondják azt hogy óvatosan vezess?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok de állandóan azt kapom hogy, “na csak óvatosan vezess”... Igazából tök jó meg minden csak akárhányszor megyek haza ez kapom. Ők is l voltak kezdő vezetők meg minden csak úgy jön le mintha nem bíznának bennem, így meg a maradék önbizalmam is elmegy... Jobban hangzana az ha azt mondanák hogy na akkor várunk gyere stb. Nálatok is volt ilyen?
2019. okt. 3. 18:58
 1/7 dirtboy ***** válasza:
84%
nem kell túlgondolni,rengeteg baleset van,egyszerűen féltenek mert rutintalan vagy és ezzel nő a kockázat is.
2019. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert óvatosan kell vezetni. Nem arról van szó, hogy benned nem bíznak, egyszerűen baromi sok idióta van az utakon, vagy egy átlagos vezetésnél is folyamatosan mindenki helyett kell gondolkoznod, figyelned, amihez neked még a rutinod sincs meg.


Emlékszem eleinte mennyire leblokkoltam olyan helyzetekben, amikre ma már reflexből egy kormánymozdulattal, pedálmozdulttal ragálok és megyek tovább mintha mi sem történt volna.

2019. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Azon túl hogy ismerni kell a kreszt, a járművet is tudni kell kezelni, minél erősebb annál több figyelmet követel, pl sokan még mindig azt hiszik hogy fékezni annyit jelent, mint egy biciklinél, csak ez nem így van.

Ha szar olcsó gumi van az autón vagy a műszaki állapota kifogásolható, ezek okozhatnak meglepetést egy 30 éve vezetőnek is.


Sajnos a vezetésnek az a hátránya hogy más hülyeségére is figyelni kell, én sok év után is bizalmatlan vagyok egy szembejövővel, vagy aki épp bekötő útról szeretne kifordulni, tudom ott a tábla lámpa, de a figyelmetlenség az másodpercek alatt balesethez vezet.

2019. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen problémáim nincsenek, sok rutinom nincs ugyan, de így is én reagáltam lle eddig a legjobban a helyzeteket aminél meg az egyik autós azt se tudta hogy mit csináljon... Inkább a sok hülyére kell figyelnem az a legnagyobb probléma. Nem is szeretek vezetni városokban ez miatt.
2019. okt. 3. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ezt még 30 év múlva is mondhatják és akkor is megállja a helyét.

Ne a saját hisztiddel legyél elfoglalva, mert mi az hogy elmegy az önbizalmad?? !!

Ha jót akarnak és féltenek az miért bizalom vesztés ?

Ha majd nagymama leszel akkor is mohatja ezt az unokád és neki is igaza lesz.

2019. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
* mondhatja
2019. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van azoknak, akik válaszoltak, de alapvetően arról van szó az esetek többségében, hogy csak egy ilyen szófordulat, hogy óvatosságra intik az embert. Főleg idősebbeknek szokásuk. Ezt szokták mondani ilyenkor, tehát én is ezt mondom. Még 20-30 éves gyakorlattal rendelkező hivatásos sofőrnek is mondja az anyukája, ha nagyobb útra indul, hogy óvatosan vezessen, meg hogy vigyázzon magára. Ez nem közlekedésfüggő dolog egyébként, mindenkinek, minden veszélyesebb tevékenység esetén szokták mondani egyes (aggódósabb, idősebb) emberek. Pl. ha cseresznyét szedsz, akkor is mondják, hogy vigyázz, le ne ess a létráról, vigyázz, le ne törjön az ág alattad. Stb.

Vezess óvatosan, és ne foglalkozz azzal, mit mondanak.

2019. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!