Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kérdésem szimplán annyi, hogy...

Kérdésem szimplán annyi, hogy hogy ne rettegjen egy 20 éves lány este hazafelé a munkából?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnálatosan volt már rà példa, hogy ránk támadtak És azóta rettegek sötétedés után kimenni az utcára. De vannak olyan napok amikor későn végzem, nemtud értem jönni a párom és egyedül kell, hogy hazajöjjek. 20perc busz és pár perc séta. Ilyenkor mindig rettegek.. Annyi elvetemült barom jár erre. Tudom,hogy nem lehet rettegésben élni állandóan, erre kellene nekem tanács vagy ötlet.

Köszönöm a valaszaitokat előre is.


2019. júl. 31. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

- Busz megállóban ahol leszállsz várjon ott a párod

- taxival menj haza ami házig visz

- paprikaspray legyen kéznél.

Angliában tilos a paprikaspray használata ( ha használnám engem büntetnének meg. Igen kérdeztem egyszer, hogy akkor egy lány hogy védje meg magát? a rendőr válasza: Kiabáljon, és fusson)

- Nem tudom Magyaroszágon lehet használnia apaprikaspryt vagy sem , de ha nem akkor a jó öreg lakáskulcsot a kezedbe veszed (amin minimum 3 kulcs van rajta) és úgy tarrtod a markodban minth egy boxer fegyver lenne. A kulcsok álljanak ki az ujjaid között, és ha valaki megtámadna, csapj a szeme közé

- Elmész önvédelmi sportot tanulni.

2019. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A kulcsos módszert azért nem ajánlom, ha valakinek kiszúrod a szemét, mert túlreagálod a helyzetet, az komoly probléma.
2019. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
67%
Taxi és valamilyen önvédelmi fegyver.
2019. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, taxival szoktam hazajönni ha éjszakás a párom. Csak hát örökké félelemben élni..

Magyarországon is "bevan tiltva" a paprika spray.. Ha még leis fújom nekem lesz belőle nagyobb bajom


Köszönöm a válaszokat :)

2019. júl. 31. 23:58
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nana, az önvédelmi eszközök csak akkor érnek valamit, ha tudod is használni őket. Ha egy laza mozdulattal kicsavarják a kezedből és téged fújnak le vagy ütnek meg, sokkal rosszabb helyzetbe kerúlsz, mintha ott sem lett volna az az eszköz.


Sokkal fontosabb, hogy tudja egy hozzád közel álló ember (vagy legalább a hazakísérő telefonos szolgálat, keress rá!), mikor érsz a kritikus szakaszra és mikor kell hazaérned. Akár vonalban is maradhattok végig. Ez azért jó, mert jóval kockázatosabb úgy megtámadni valakit, hogy az illető ismerőse azonnal reagálni tud - hiszen a tàmadó nem tudhatja, hogy akivel beszél, az milyen távolsàgra van.

2019. aug. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Hasznos lehet még állandó nappali munkarendet választani.
2019. aug. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
#1 gyenge nőként ütöttél már valakit meg kulccsal a kezedben. Ne írjál már összegúglizott hülyeségeket ide.
2019. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha időnként taxit kell hívj, lehet jobban megérné venni egy kis autót. Suzukit, vagy Opel Corsa-t. Renault Twingot vagy Nissan Micra-t. Iagzábol mindegy milyet, arra a célra, hogy éjszaka ne legyél az utcán, mind megteszi. És a taxinál olcsóbbra jön ki.
2019. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Hol laksz?Én eddig sehol nem éreztem magam veszélyeztetetten,egy kicsit a nyóckerben meg a 99-es buszon talán de semmi nem történt.
2019. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Ahhoz nagyon rossz környéken kell hogy dolgozz, hogy indokolt legyen a konstans rettegés. Ha amúgy nem vészes, akkor az eddigi egyszeri támadás miatt nem indokolt pánikolni. Írod ezt az elvetemült barmot is, hát nem tudom, nem hinném, hogy őrizetlen büntetés-végrehajtási elmegyógyintézet mellett laknál :D Tehát legyél racionális és nyugodj meg.


A legjobb megoldás egyértelműen a gázpisztoly. Ha büntetlen előéleted van, akkor a rendőrség rutinból megadja a viselési engedélyt. Azzal garantáltan elintézel bármilyen támadót, ha nem bénázol. Ráadásul még azt is hihetik a sötétben, hogy igazi lőfegyver, ez ugye nem kis elrettentő erő.


Önvédelmi sportot nem sok értelme van tanulni. Egy gyenge nő nem fogja tudni megvédeni magát egy 30-40 kilóval nehezebb férfi támadó ellen például, akkor sem, ha képzett (amihez évek kellenek). Az utcán meg amúgy sincsen szabályrendszer, mint a legtöbb sportnál. Amit amatőr szinten lehet hasznosítani, az egyedül a box és az ehhez hasonlók (muay thai, K1 stb.)

2019. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!