Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A bicikliseket miért utálja...

A bicikliseket miért utálja ennyire az összes nem bringás?

Figyelt kérdés

Szóval... a bringásoknak elege van a:

- Buszosoknak, autóvezetőknek, mert az úton mennek, pedig ott szabályos.


- A gyalogosok, mert épp a járdán mennek (vagy azért mert bunkók, vagy mert lenyomják őket busszal/ kocsival)


- Bringaúton még okés, de ahogy látom most Bp-en belül felfestettek egy csomót az útra, és ott is tökre zavaró.


Kérdés, hol menjenek biciklivel az emberek hoyg ne zavarjanak mást? Mert így elég gáz...


Persze sok bunkó bringás van, nem tagadom, sőőőőt... sokszor meg is érdemlik, múltkor is egy majdnem elütött ahogy léptem ki a házunk ajtaján.



2015. máj. 28. 17:02
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

bocsi, első mondat javítása:


szóval, a bringásokból van elegük másoknak :)

2015. máj. 28. 17:03
 2/22 anonim ***** válasza:
Azért mert könnyen rossz vége lehet az autó és a kerékpáros találkozásának, amiért valószínűleg valakinek felelnie kell és egyértelműen a bringásnak sokkal nagyobb esélye van megsérülni. Gyalogos szempontjából az ellentettje igaz, könnyebben sérül a gyalogos a találkozásuk során, és mindenki félti magát.
2015. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 vfrtom ***** válasza:
Kérésedben furmányosan benne a válasz. Te is utálod öket mikor nem biciklizel. Általánosítás.
2015. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Sokat biciklizek és azt tapasztaltam hogy ha szabályosan és figyelmesen közlekedek akkor senki nem utál, sőt az autósok udvariasak szoktak lenni vagy átadják az elsőbbségüket.

Persze a sok biciklizés tartalmazza azt is hogy voltam már szabálytalan is, akkor vagy a gyalogos vagy egy autós másként viszonyult.

Azt sem szeretik az autósok ha ugyan szabályos a biciklis, de olyan úton halad ahol a forgalmi viszonyok miatt nem volna tanácsos.

Például a budapesti utakra felfestett kerékpársávokat egyáltalán nem tartom biztonságosnak és valószínű hogy a közlekedés többi résztvevőjét is idegesítik az azon haladó kerékpárosok. Mert a festékkel való elválasztás nem akadályozza meg a járművel való ütközést. De például Bécs nagyon biztonságos a kerékpárközlekedésre, ott a kerékpárutak többsége fizikailag is el van szigetelve a járműforgalomtól, nem csak festékkel.

2015. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem utálja, csak azokat, akik a járdán szlalomoznak, hirtelen kanyarban majdnem elütnek (a járdán), piros lámpánál a gyalogosok közé kanyarodnak, mert ők "nem autó, hnem gyalogos" (konkrétan tegnap majdnem nekem jött 1 így)
2015. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Mert a magyar ember utál mindenkit. Az autós utálja a buszost, bringást, gyalogost, a bringás utálja az autókat, buszokat, gyalogosokat, a gyalogosok anyáznak a bringásokra, autósokra, motorosokra...


Nálunk ez a népszellem. Nem segíteni a másikat, hanem anyázni rá.

2015. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

"A bicikliseket miért utálja ennyire az összes nem bringás?"

Én nem utálom őket, úgyhogy ne általánosíts, kérlek.

2015. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam bringázni és rühellem a bringásokat. A legtöbben azt hiszik, hogy a szabályok rájuk nem vonatkoznak, aki nem így gondolkodik, az jó eséllyel csak simán nem ismeri a szabályokat.


Vezetek is persze, és a legtöbb bringás ott is a halálom.

2015. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

" Buszosoknak, autóvezetőknek, mert az úton mennek, pedig ott szabályos."


Ma is láttam egy esetet, egy troli vagy 300 méteren keresztül kb 10-el kellett menjen egy biciklis után, mert ugye nem volt hely megelőzni. Igy is mindig késésben vannak, milyen vagány lehet a buszon a 100 embernek meg a sofőrnek a biciklis után gurulgatni. Persze utána a zöldhullámot sem érte el, állhatott a lámpánál. Ok a biciklis törvényes volt, de hidd el, egyszerűen irritál, mikor az autóban ülsz, és a biciklisektől nem tudsz haladni semmit, ráadásul szlalomoznak előtted mert még egyenesen sem birnak menni, egy sávot ki kell kerüljek hogy az ilyet megelőzzem.

2015. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Aham, értem.


Hát... én is bringáztam régen (amikor még megvolt), és én azt vettem észre hogy az autós utálja az úton menőket, a gyalogosok meg a járdán haladókat.


Nos igen, Bécs azért más hely...

Meg ja, itt Bpen marhára nem biztosnágos hogy felb....nak az út szélére egy bringatutat aztán csókolom, tuti lesz egy csomó baleset belőle :(


Egyébként nekem nincs velük bajom, csak a bunkókkal - bár ott mindenhol xd


Köszönöm annak, aki eddig válaszolt, s annak is aki még fog :)

2015. máj. 28. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!