Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van kijelölt bringás út,...

Ha van kijelölt bringás út, akkor miért nem használják azt a bringások?

Figyelt kérdés

Én elhiszem, hogy az autók közötti kacskaringózás és tekerés valami hihetetlen nagyon löketet ad a bringásoknak, de miért nem lehet a kijelölt, csodaszép bringás utat használni?


Ma egy hajszálon múlt, hogy ne üssek el egy kerékpáros apókát. Mivel elég nagy volt a forgalom, így még 20km/h-val sem mentem be a körforgalomba, ahol elém tekert szó szerint az öreg. Épphogy lefékeztem és nem csaptam el.

Ha pedig elcsaptam volna, még ő lett volna felháborodva.


És ez már nem az első eset volt, hogy hirtelen jött be az autó elé a kerékpáros! Ráadásul a legjobb, amikor mennek az út szélén és össze-vissza tekerik a kormányt. Mintha az egyensúlyukat sem találnák.


Teljesen mindegy, hogy fiatal vagy idős .. mindenki az úton megy, az autók között, nem pedig a számukra megcsinált, kijelölt bringás úton..


Ha esetleg a hibámon kívül történne egy ilyen baleset, akkor ki lenne a felelős?! A bringás vagy én?


2012. júl. 3. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bringás lenne a hibás. Egyébként engem is rohadtul felidegesitenek, mikor autóval megyek és a hülye biciklist kell kerülgetnem az úton a sűrű szembeforgalomnál, mikor a bicikliút pont ott van mellette 1 méterre, TÁBLÁVAL jelölve. Ráadásul addig mennek az autókkal mig piros nem lesz a lámpa, a biciklis lazán átteker rajta, egyszer majdnem kinyirtam egy ilyen, szerencsére időben letudtam fékezni. Ha nem úgy vezetek h számitok a hülyére és 50-nel átmegyek a kereszteződésen, ma már nem bringázna.
2012. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Meg imádom mikor sirnak a bringások h kevés a bicikliút. Mára már van csomó helyen, mégse azt használják, hanem az úttesten mennek. Baromi idegesitő.
2012. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több okból mennek az úttesten:

- a bicikliút tele van, nem egyszer gyalogosokkal

- nem veszik észre, hogy ott a bicikliút

- a bicikliút olyan szar minőségű, hogy lehetetlen haladni rajta


Ha elütöd, azt fogja vizsgálni a bíróság, hogy látnod kellett-e, szóval ha bevág eléd, akkor ő a hibás, ha viszont nem vágott be eléd, de te elcsapod, mert állat módjára vezetsz, vagy nem tartod be a kikerülési távolságot, akkor te.

2012. júl. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jelen esetben bevágott elém. Már rég hajtottam be a körforgalomba, amikor az autóm előtt ment be középre.

Nem vezetek állat módjára, mert van egy 1 éves lányom. Nyilván nem szeretnék se börtönbe kerülni, se a lányom életét tönkretenni..

2012. júl. 4. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!