Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy futónak bicikliúton annak...

Egy futónak bicikliúton annak bal- vagy jobboldalán kell haladnia?

Figyelt kérdés
Van a kreszben erre vonatkozó szabály? A gyalogos az autóút baloldalán közlekedik, ez tiszta. Egy kerékpárúton azonban nincs akkora sebességkülönbség futó és bicós között, mint gyalogos és autós között. A legtöbb futó a jobboldalon közlekedik, de néhányan richtig a baloldalon, és szemből érkezve bringával ez eléggé zavaró, főleg, ha mindketten azt várjuk, hogy a másik térjen ki.. ma is forgalmas bicóúton alig pár méter maradt dönteni, és miután épphogy csak elkaptam a kormányt, ő vádlóan nézett rám. Nincs erre valami konvenció?

2014. szept. 18. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Igazából kerékpár úton futni nem is szabadna. Mert az gyalogosnak minősül.
2014. szept. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért még így is 2x akkora a sebességkülönbség a futó és a bringás között. Azért BICIKLIút a neve mert a BICIKLIseknek van fenntartva, gyalog, futva nem szabad rajta közlekedni.
2014. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Alex Fly ***** válasza:
95%

Pontosítok:

- autóúton egyáltalán nem tartózkodhat gyalogos

- kerékpáruton viszont igen; abban az esetben, ha nincs járda, gyalogút vagy egyéb gyalogosforgalmi létesítmény. Ebben az esetben a kerékpárúton közlekedhet úgy, hogy a kerékpárforgalmat nem akadályozhatja. A futás nem kimondottan felel meg ennek a kritériumnak...

2014. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Autóútra mehet gyalogos, ha rákényszerül. Városban ez nyilván nem áll fenn, de hegységekben pl több turistaút is vezet autóutak szakaszain. Nem volt járda a közelben, így azt elismerném, hogy jelen helyzetben is indokolt a gyalogos kerékpárúton való haladása, de az akadályozás kerülését tekintve rohadtul nem tesznek néhányan eleget. A jövőben akkor jogos lesz az én vádló tekintetem velük szemben, esetleg szavam is :D

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

2014. szept. 18. 09:25
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Jogosnak jogos, csak nem emberbarát. A közlekedés minden szinten közös játék, amit illene egymást segítve űzni, még a nem teljesen szabályos partnerek esetében is.

A szúrós tekintettől neki is, neked is rossz lesz a kedved. Nem fog megváltozni, talán nem is érti, mi a bajod.

Bocsi, szabad?! gyakran szokott segíteni, vagy szelíd csengetés.

2014. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Autóútra a büdös életben nem sétálhatsz fel, turistaút pedig pláne nem vezet rá. Azt hiszem ideje utánanézned a KRESZ alapfogalmainak.
2014. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs járda, ahol használhatod a közutat, de akkor, a reakció miatt, a menetirány szerinti bal oldalon közlekedhetsz.

A kerékpárutat passzolom.

Szoktak gyalogosok is rátévedni (?), de az, hogy szabályos, az már más kérdés.

2014. szept. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

@5 Igen, én sem vagyok az az agresszív típus, sőt, mivel nem bicózom napi rendszerességgel, kifejezetten igyekszem minél előzékenyebben viselkedni és tisztelni a többieket ilyenkor :) Azzal sincs problémám, hogy ott futnak, kényelmesen kikerülöm őket, vagy meg is várom, hogy megtehessem ezt.. csak ez a baloldali közlekedés nem tetszik, és örülök, hogy nem is kell, hogy tetsszen :D


@6 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet - A közúti közlekedés szabályairól (A jogszabály mai napon (2014.IX.18.) hatályos állapota)

21. § (2)

"Ha az úton sem járda, sem leállósáv, sem útpadka, sem kerékpárút nincs - vagy az a gyalogosközlekedésre, illetőleg a kerekes székkel való közlekedésre alkalmatlan -, a gyalogosok az úttesten közlekedhetnek."

Piros sáv és sárga kereszt turistajelezés vezet Pilisben a Pilisszántói út egy szakaszán, de sorolhatnék még számos ilyen példát is.

Nem a kérdésre válaszoltál, két valótlan állítást közöltél tényként és még személyeskedtél is alaptalanul. Ennek megfelelően pontoztalak. Szép napot!

2014. szept. 18. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező:

7-es vagyok. Engem minek pontoztál le? Én mellőztem a személyes megnyílványulást.

A másik: már megtaláltad a választ. Futhatsz kerékpárúton, ha nincs járda.

2014. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a 6-os vagyok, a "valótlan" állításaimmal:


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

21. §

(9)A gyalogosnak tilos

f) autóúton (a leállósávon és az útpadkán is) közlekedni, valamint útkereszteződésen kívül áthaladni


Azt pedig továbbra is tartom, hogy autóútra nem vezet fel semmilyen turistajelzés, a példaként említett Pilisszántó környékén egy méter autóút sincs.


Neked is szép napot!

2014. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!